NAUJIENOS

Žiema Tauragės krašto muziejuje
2022-12-02

Rudens renginių sezoną muziejuje uždarėme su trenksmu – Tauragės banko rūmuose atidaryta „Fotografikos“ plenero paroda. Re(n)ginys viršijo visus mūsų lūkesčius, nes tarpukario architektūra, pasirodo, itin domina tauragiškius. Banko durys atviros iki gruodžio 9 d.

Tauragės miesto centras tuoj pasipuoš kalėdinių eglučių alėja, tarp kurių rasite ir muziejinę. Greta šventės atributų mieste eksponuojama partizanų lauko paroda. Gruodį kviesime Jus į nemokamų ekskursijų ir edukacijų ciklą –  šventinį Kalėdų laukimo laikotarpį praleiskite kartu su muziejininkais.

Kalėdinės dovanos muziejaus suvenyrų lentynoje

fotografijos muziejaus kojinės

Lankytojų aptarnavimo centre siūlome Tauragę ir muziejų primenančias dovanas ir suvenyrus. Štai neseniai mus pasiekė naujos vietos kūrėjo sukurtos kojinės, kurias artėjančių švenčių proga galėtumėte padovanoti artimiesiems. Muziejuje rasite knygą „Užmirštasis Tauroggenas“, „Tauragė 1918-2018. 100 įdomiausių faktų“ ir kitus tauragiškių pamėgtus leidinius. Dovanos gali būti prasmingos.

ŠVENTINIS KALENDORIUS 2022. Nemokamos ekskursijos ir edukacijos

Nuo gruodžio 2 iki 15 d.

Tauragės krašto muziejus „Santaka“ antrus metus iš eilės dovanoja tauragiškiams naujas patirtis!

I. Gruodžio 2 d. 17 val. Ekskursija po „Fotografikos“ parodą ir Tauragės banko rūmus

Centrinėje miesto dalyje išlikę modernistiniai Tauragės banko rūmai stebina prašmatniais tarpukario architektų sprendimais. Lapkričio pabaigoje rūmai atsivėrė plačiajai visuomenei, nes iki gruodžio 9 dienos juose eksponuojama fotografijos plenero „Fotografika“ paroda.

PRADŽIA: Tauragės banko rūmai (Dariaus ir Girėno g. 7). Ekskursiją ves Rasa Kapučinskienė

II. Gruodžio 6 d. 17 val. Ekskursija „Ką pasakoja Pilies sienos?“

Pilis XIX a. ir XX a. statyta, perstatyta, apgriauta, lipdyta priestatais ir tvarkyta daug kartų. Ar žinote, kas kur stovėjo, kam buvo naudojama? Kaip keitėsi pilies paskirtis ir aplinka bėgant metams? Kviečiame dalyvauti ekskursijoje apie pilies architektūrą ir žinoti daugiau!

PRADŽIA: Tauragės pilies kiemelis (Dariaus ir Girėno g. 5). Ekskursiją ves Darius Kiniulis.

III. Gruodžio 7 d. 17 val. Ekskursija „Slaptas eksponatų gyvenimas“

Ekskursijos metu sužinosite apie pačius įdomiausius muziejaus eksponatus. Ką slepia šie praeities liudytojai? Kokios unikalios radimo aplinkybės atvedė juos į muziejų? Ar surasite seniausią artefaktą, datuojamą net 20 milijonų metų? Išsiaiškinsime, koks eksponatas slepia tikrą detektyvinę istoriją. Atskleisime beprotišką eksponato istoriją, kuri liudija apie pasaulinį įvykį nutikusį Tauragėje, kurio nežino net patys tauragiškiai. Visa tai ir dar daugiau sužinosite užsukę į svečius.

PRADŽIA: Tauragės krašto muziejus „Santaka“ (Dariaus ir Girėno g. 5, Gamtos ekspozicija). Ekskursiją ves Jovita Zubaitė.

IV. Gruodžio 8 d. 17 val. Edukacija „Muziejus tamsoje“

Lietuvių liaudies patarlė sako: „Žiūri į knygą, mato špygą“. O jūs viską matot ir girdit, atėję į muziejų? Savo atidumą galite patikrinti apsilankę Tremties ir rezistencijos muziejaus edukacijoje „Muziejus tamsoje“.

PRADŽIA: Tremties ir rezistencijos muziejus (Prezidento g. 38). Edukaciją ves Aušra Norvilienė.

V. Gruodžio 13 d. 17 val. Ekskursija po partizanų fotografijų lauko parodą „Mes ir žuvę nugalėjom“

Lietuvos partizanai kovojo už nepriklausomos Lietuvos atkūrimą, jų žygiuose ir jų bunkeriuose buvo laisva Lietuva, nors aplinkui siautėjo sovietinių okupantų teroras. Tačiau jie nesulaukė pergalės. Su ginklais rankose ir skambant iškilmingiems maršams nežygiavo pergalės paraduose savo šalies miestuose. Jie mums paliko tik savo atvaizdus. Ateikime, pažinkime ir pagerbkime kovotojus už mūsų laisvę.

PRADŽIA: Bažnyčios skveras (prie Tauragės Švč. Trejybės bažnyčios, Stoties g. 2, Tauragė). Ekskursiją ves Raimondas Matemaitis.

VI. Gruodžio 14 d. 17 val. Restauracinės dirbtuvės „Prakartė ir prakartėlės“

Prakartėlė: istoriškumas, simbolika ir prasmė… Nuo grožio prie sakralaus, o gal priešingai? Prašnekinkim prakartėlės personažus… Kalėdos tam tinkamas metas!

PRADŽIA: Tauragės krašto muziejus „Santaka“ (Dariaus ir Girėno g. 5, Restauratoriaus dirbtuvės). Dirbtuves ves Audronis Skurvydas. Vietų skaičius ribotas. REIKALINGA IŠANKSTINĖ REGISTRACIJA tel. Nr. 8 676 87 756 arba info@tauragesmuziejus.lt

VII. Gruodžio 15 d. 17 val. Ekskursija „Vardan takšt papontakšt, čia nieks, čia grieks, čia dūnas kepals“

Senosiose Tauragės miesto kapinėse nuo jų atidarymo pradžios buvo laidojami katalikai, evangelikai liuteronai ir naujakuriai stačiatikiai. Per beveik du šimtus metų vienų konfesijų plotai kapinėse plėtėsi, kitų – traukėsi, nes žmonių gyvenimai klostosi nebūtinai taip kaip valstybės. Ekskursijos metu kalbėsime apie etnokonfesines mažumas, kurios XIX-XX a. gyveno Tauragės krašte.

PRADŽIA: Tauragės krašto muziejus „Santaka“ (Dariaus ir Girėno g. 5, Etnografijos ekspozicija). Ekskursiją ves Renata Jančiauskienė.

Adventinė popietė su Dalia Teišerskyte

Gruodžio 9 d., 15 val.

dalia teiserskyte

Tremtyje Adventas, galima sakyti, tęsėsi ištisus metus, nes žmonės kiekvieną dieną laukė šviesios vilties ir naujo gyvenimo pradžios. Lietuviai buvo vieniši, atskirti nuo tėvynės ir artimųjų. Bet lietuviai tikėjo. Turėjo vilties, kad grįš namo.

Kviečiame gruodžio 9 d. 15 val. į Tremties ir rezistencijos muziejaus (Prezidento g. 38) organizuojamą adventinę popietę su poete, buvusia tremtine, Dalia Teišerskyte.

Daugiau: https://tauragesmuziejus.lt/renginiai/adventine-popiete-su-dalia-teiserskyte/

 

Vilijos Šmitaitės – Jurkuvienės Karpinių parodos atidarymas

Gruodžio 16 d., 13 val.

vilija smitaite

Iš Skaudvilės miestelio kilusi Vilija, nuo mažumės domėjosi menu. Studijuodama ikimokyklinį vaikų ugdymą susipažino su karpinių menu, tapyba, įvairiomis dailės technikomis. Labiausiai patraukė, būtent, karpinių menas.

Gruodžio 16 d. 13 val. A. Čepausko dailės galerijoje (Mokyklos skg. 4, Skaudvilė) atidaroma karpytojos Vilijos Šmitaitės-Jurkuvienės autorinė paroda.

Daugiau: https://tauragesmuziejus.lt/renginiai/vilijos-smitaites-jurkuvienes-karpiniu-parodos-atidarymas/

 

parodos