V. KUDIRKA IR TAUTIŠKA GIESMĖ

Vilniaus g. 41, LT-01119 Vilnius
el. p. edukacija.ltmkm@gmail.com

5–30 1 3.00€ 5-8 klasė

Vincas Kudirka (1858–1899) – Lietuvos himno autorius, vieno pirmųjų lietuviškų laikraščių „Varpas“ faktiškasis redaktorius, tautinio sąjūdžio lyderis, prozininkas, poetas, publicistas, kritikas, vertėjas, gydytojas. Istorinį vaidmenį tautinio atgimimo metais suvaidino ir jo gimtasis kraštas – Suvalkija. Ji priklausė Suvalkų gubernijai. Čia anksčiau, nei Lietuvoje, panaikinta baudžiava, kraštas garsėjo stipriais ūkiais-vienkiemiais. Iš čia į lietuvių kultūrą, ypač – 19 a. pabaigoje, atėjo ne vienas inteligentas. V. Kudirka sukūrė vos keletą eilėraščių, bet juos poetas skyrė svarbiems savo gyvenimo įvykiams pažymėti: „Gražu, gražiau, gražiausia“ – „Lietuvos“ draugijos įkūrimui; universiteto baigimo proga parašė „Labora“, „Varpo“ pirmajam numeriui – „Varpą“, o laikraščio dešimtmečiui – ir „Tautišką giesmę“. Drąsiai galime teigti, kad ji yra mūsų tautos atgimimo dienoraštis.
Programą parengė Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus

Vilniaus g. 41 LT-01119 Vilnius
tel. (8 5) 2622406