NAUJIENOS

Tauragės krašto muziejaus naujienos
2023-11-07

FotoJūros parodos „Kultūros sostinė džiazo ritmu“ atidarymas

11-07 17 val.

Šiemet, minint „Tauragės – Lietuvos kultūros sostinės“ metus „Džiazo dienos Tauragėje“ įgavo dar didesnę prasmę ir tapo viena didžiausių regiono kultūrinių švenčių. Kiekvienas turėjo progą pajusti džiazo magiją. Kviečiame apžvelgti parodą ir pajusti nors trupinėlį tos magijos. Parodoje – Juozo Petkevičiaus, Giedriaus Žvirblio, Mortos Mikutytės, Povilo Poškos, Linos Buchlickajos darbai. Tai sustabdytos ir nesuvaidintos koncertų akimirkos, kartais padžiazuojant ne kuo kitu – fotoaparatu.
Parodos atidarymas ir susitikimas su autoriais vyks lapkričio 7 dieną, 17 valandą. Parodą fotografijos galerijoje galite aplankyti iki gruodžio 10 dienos.

Daugiau: https://tauragesmuziejus.lt/renginiai/fotojuros-paroda-kulturos-sostine-dziazo-ritmu/

 

Parodos „Tauragės mokytojų seminarijai – 100“ pristatymas

11-09 17 val.

Tauragės mokytojų seminarija (1923–1942 m.) buvo išskirtinė to meto Lietuvos švietimo įstaiga, rengusi pedagogus ne tik Didžiajai Lietuvai, bet ir Klaipėdos kraštui. Šiemet sukanka 100 metų nuo jos veiklos pradžios, todėl šia paroda siekiame pažymėti sukaktį. Kviečiame į parodos atidarymą „Tauragės mokytojų seminarijai – 100“. Istorikai atrinko iš muziejaus fondų pačią įdomiausią medžiagą, su kuria galėsite supažindinti lapkričio 9 d. 17 val. muziejaus Istorijos ekspozicijoje.

Daugiau apie renginį: https://tauragesmuziejus.lt/renginiai/parodos-taurages-mokytoju-seminarijai-100-pristatymas/

 

Tauragės SLAM UP vakaras: toli savo menus varinėjam

Lapkričio 13 d.–gruodžio 1 d.

„Toli savo menus varinėjam!“ Su tokiu šūkiu, turinčiu aliuzijas į verslišką Tauragės miesto tapatybę, visą lapkričio mėnesį skaitysime performatyviosios poezijos tekstus. Autentiški tauragiškių slemerių pasirodymai bus rodomi Šilalėje, Smalininkuose, Pagėgiuose ir Jurbarke.

 Renginiai: https://tauragesmuziejus.lt/renginiai/taurages-slam-up-vakaras-toli-savo-menus-varinejam/

 

Susitikimas su fotografu Artūru Morozovu

11-14 18 val.

Fotožurnalistas Artūras Morozovas jau penkiolika metų keliauja į įvairiausias pasaulio ir Lietuvos vietas, nušviesdamas svarbius visuomenei įvykius – karas Sakartvele, Ukrainoje, migrantų judėjimas į Europą, socialinė atskirtis Lietuvoje. Lapkričio 14 d. 18 val. kviečiame į muziejaus Istorijos ekspoziciją, kur išgirsite fotografo Arūno Marozovo pasakojimą apie užfiksuotas nepažįstamųjų istorijas ir socialinę atskirtį Lietuvoje.

Daugiau apie renginį: https://tauragesmuziejus.lt/renginiai/susitikimas-su-fotografu-arturu-morozovu/

 

Kultūros muitinė. Teatro mėnuo: Istorinis spektaklis „Šimtmečio moterys“

11-16 17 val.

Baigiantis 2023-iems, baigiasi Kultūros muitinės renginių ciklas. Lapkričio 16 d. 17 val. Tauragės pilies menėse vyks paskutinis šių metų KULTŪROS MUITINĖS renginys. Paskutinis ciklo kultūrinis gūsis – istorinis spektaklis „Šimtmečio moterys“. Per uždarymą aktyviausi lankytojai gaus Kultūros muitinės prizus.

Daugiau apie renginį: https://tauragesmuziejus.lt/renginiai/kulturos-muitine-teatro-menuo-istorinis-spektaklis-simtmecio-moterys/

 

Dariaus Kiniulio knygos „Lauksargiai. Mažosios Lietuvos dalis“ pristatymas

11-21 17 val.

Minint Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-metį Tauragės krašto muziejus išleido knygą apie Lauksargių seniūnijos istoriją. Kviečiame susitikti su autoriumi, išgirsti pristatymą ir įsigyti knygą. Renginys vyks muziejaus Istorijos ekspozicijoje.

Daugiau apie renginį: https://tauragesmuziejus.lt/renginiai/dariaus-kiniulio-knygos-lauksargiai-mazosios-lietuvos-dalis-pristatymas/

 

Tapybos miniatiūrų parodos pristatymas „Kas sakė, kad bus lengva?“ ir Rasos Grybaitės paskaita „Miniatiūros žanro istorinė raida Europos dailės kontekste“

11-24 17 val.

Pranešime „Miniatiūros žanro istorinė raida Europos dailės kontekste“ aiškinsimės kokie dalykai paklojo pagrindą rastis Europos miniatiūros menui kaip atskiram, savarankiškam dailės žanrui; kada mažutį dailės kūrinį mes jau galime įvardinti kaip miniatiūrą; kokia yra pati žodžio „miniatiūra“ kilmė ir reikšmė. Paskaitą ves Rasa Grybaitė – VDA meno licenciatė, vitražo dailininkė, Jurbarko Vinco Grybo memorialinio muziejaus vadovė.

Daugiau apie renginį: https://tauragesmuziejus.lt/renginiai/tapybos-miniatiuru-parodos-pristatymas-kas-sake-kad-bus-lengva-ir-rasos-grybaites-paskaita-miniatiuros-zanro-istorine-raida-europos-dailes-kontekste/?_thumbnail_id=6959

 

Diskusija ir leidinio „Slemas su ragais Nr. 2“ pristatymas

11-29 17 val.

Slemo sąvoka 2023 metais tampa per siaura, be to, kultūros lauke matyti tendencijos, kad sakytinis žodis iš naujo permąstomas ir tam apibūdinti ieškoma naujų žodžių. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ ką tik išleido kūrybos žurnalą „Slemas su ragais Nr. 2“.

Kviečiame lapkričio 29 d. 17 val. į diskusiją apie slemo kultūrą Tauragėje ir leidinio pristatymą. Renginys vyks Tauragės pilies menėse.

Daugiau apie renginį: https://tauragesmuziejus.lt/renginiai/diskusija-ir-leidinio-slemas-su-ragais-nr-2-pristatymas/