NAUJIENOS

Susipažinimas su Danute Kalinauskaite
2023-11-03

Žemaičių dailės muziejus tęsia profesionaliosios literatūros vakarų ciklą ir lapkričio 10-ąjąpenktadienį, 16 valandą kviečia į susipažinimą su viena įdomiausių lietuvių prozininkių, eseiste, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureate Danute Kalinauskaite (Danute Dalia Kunickiene), pristatysiančia debiutinį romaną „Baltieji prieš juoduosius“. Vakaro moderatorius – literatūrologas dr. Nerijus Brazauskas.

 

Romanas „Baltieji prieš juoduosius“ – tai kinematografiška kone du dešimtmečius aprėpianti likimų galerija bei užfiksuoti dramatiškiausi mūsų istorijos momentai iki šių dienų. Rašytoja romano istoriją sudėliojo iš daugybės surinktų faktų, istorijų ir likimų.

 

D. Kalinauskaitės apdovanojimai:

1987 m. Antano Jonyno premija už knygą „Išėjusi šviesa“; 2006 m. Antano Vaičiulaičio premija už novelę „Namo“; 2009 m. Lietuvos rašytojų sąjungos premija už knygą „Niekada nežinai“.
2009 m. Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto premija. 2015 m. knyga „Skersvėjų namai“ įtraukta į kūrybiškiausių metų knygų dvyliktuką; 2016 m. nominuota Metų knygos rinkimuose prozos kategorijoje.

 

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba

Žemaičių dailės muziejaus inf.