NAUJIENOS

„Slenksčiai: Biblijos vaizdiniai kalbina dabartį“
2023-05-16

Bažnytinio paveldo muziejus tęsia parodą „THEATRUM BIBLICUM. Velykų preliudijos scenovaizdžiai“ lydinčius renginius ir kitą savaitę kviečiame Jus į parodos kuratorės ir Biblijos tyrinėtojos pokalbį parodos temomis: trečiadienį, gegužės 17 d., 18 val. kviečiame į dr. Astos Giniūnienės ir dr. Ingridos Gudauskienės pokalbį „Slenksčiai: Biblijos vaizdiniai kalbina dabartį“.

Parodoje eksponuojamos nežinomų XVIII amžiaus tapytojų drobės, manoma, lydėjo tikinčiuosius gavėnios kelionėje ir turėjo priminti jiems reikšmingus išganymo istorijos momentus. Visgi juose vaizduojami Biblijos herojai, regis, nepasižymi pasitikėjimu ir tvirtumu. Tokie patys jie ir Šventojo Rašto pasakojimuose: jų egzistencinės patirtys byloja apie nerimo, klausimo, abejonės jėgą, išvedančią juos į lemtingus susitikimus su Neregimuoju. Tad maga vis iš naujo klausti apie pakeliui į tokius susitikimus Biblijos herojų įveiktus slenksčius – galbūt jų patirtis svarbi ir šiandienos žmogui? Ieškantiesiems atsakymų naratyvinis Biblijos menas dosniai pažeria perlų. 

Kaip ir pati išganymo – Dievo rūpinimosi žmogumi – istorija. Parodoje „THEATRUM BIBLICUM“ apie tai klausti ir ieškoti atsakymų juolab įdomu, nes čia, vieną po kito sekdami paveikslų siužetus, tarytum sekame ir anų nežinomų paveikslų iš Švėkšnos Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčios autorių žvilgsnį – ko apie egzistencines Biblijos personažų patirtis klausė jie?Daugiau informacijos tel. +370 5 269 7800, el. p. muziejus@bpmuziejus.lt.

 

Maloniai prašom dalintis nuoroda į renginį muziejaus feisbuko paskyroje: https://www.facebook.com/events/559290583019841/?ref=newsfeed

 

arba informacija muziejaus interneto svetainėje: https://bpmuziejus.lt/pagrindinis-meniu/renginiai.html,dr-astos-giniunienes-ir-dr-ingridos-gudauskienes-pokalbis-slenksciai-biblijos-vaizdiniai-kalbina-dabarti

 

Renginys nemokamas. Maloniai kviečiame!