NAUJIENOS

Savaitė su Rimša
2021-11-18

Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus (V. Putvinskio g. 55, Kaune), kuriame saugomas didžiausias dailininko Petro Rimšos kūrybos palikimas ir brandžiausi autoriaus kūriniai, lapkričio 23–27 d. kviečia į renginių ciklą „Savaitė su Rimša“.
Minėdami lietuvių dailės klasiko Petro Rimšos 140-ąsias gimimo ir 70-ąsias mirties metines, kviečiame geriau pažinti menininko kūrybą ir gyvenimą teminėse ekskursijose „Mano sieloj šiandien šventė“ ir kūrybinėse molio dirbtuvėse „Lipdyk su Rimša“.
Petras Rimša (1881–1961) – skulptorius, grafikas ir medalininkas, studijavęs Varšuvoje, Paryžiuje, Krokuvoje ir Peterburge. Tai vienas originaliausių ir produktyviausių Lietuvos menininkų, išbandęs daug skirtingų raiškos būdų ir įnešęs kūrybinių naujovių į Lietuvos meno pasaulį.
Realistinių formų Rimšos skulptūros „Lietuvos mokykla“ (1906) ir „Artojas“ (1907) dar XX a. 1 deš. tapo lietuviškos tapatybės simboliais. Vėliau individualų stilių veikė simbolizmo, art nouveau ir art deco kryptys, lėmusios dekoratyvų skulptūrų modeliavimą, smulkias reljefines detales. Rimša vienas pirmųjų Lietuvoje ėmėsi knygų iliustravimo, plakatų ir medalių kūrybos. Jį taip pat galima laikyti lietuviško dizaino pradininku. Susidomėjęs Meno ir amatų sąjūdžio populiarintomis vieningos aplinkos kūrimo idėjomis, jis projektavo baldus ir knygų atramėles, žaisliukus. Laisvalaikiu Rimša itin mėgo dalyvauti karnavaluose, kuriems kruopščiai ruošdavosi ir pats siūdavo ekstravagantiškus kostiumus. Menininko fantazija ir kūrybiškumas žavi iki šiol.
Teminės ekskursijos „Mano sieloj šiandien šventė“ vyks lapkričio 23–27 d. 12 val. ir 24, 25 d. 17 val.
Kūrybinės molio dirbtuvės „Lipdyk su Rimša“ vyks lapkričio 23 d. ir 26 d. 17 val.
Dalyvavimas renginiuose su muziejaus bilietu.
Vietų skaičius ribotas, todėl reikalinga išankstinė registracija tel.: 8 684 843 88 (darbo dienomis nuo 9 iki 16 val.).
Užsiėmimų trukmė 1 val.
Renginiuose galima dalyvauti tik su galimybių pasu (netaikoma asmenims iki 16 metų).
Maloniai kviečiame atvykti.


Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus informacja
Petras Rimsa karnavaliniu kostiumu 1928 M. Janinos Tallat-Kelpšienės fotografija