NAUJIENOS

Rugpjūtis Tauragėje
2023-08-09


Kultūros sostinės metai įpusėjo – turime kuo pasidžiaugti. Pavyzdžiui, Pilies arkoje pastatyta menininko E. Frėjaus skulptūra „Moteris su sparnais I“ liks visam laikui, net ir tada, kada šventės baigsis. Atrodo, kad kiekvienas kvadratinis Tauragės metras šįmet pripildytas kultūros. Jau apie miestą mums patiems kalba muziejaus lankytojai, atvykę kaip svečiai.

Paskutinis vasaros mėnuo žada slemą, meną, ekskursijas, diskusijas svarbiomis atminties temomis.

 

Paulius Žižliauskas. Parodos „Mama nesužinos“ atidarymas

08-10 19 val.

paulius žižliauskas


Menų festas muziejaus Fotografijos galerijoje rugpjūčio 10 d. 19 val. atidaro Pauliaus Žižliausko fotografijų parodą „Mama nesužinos“. Autorius sako, kad „fotografijų serija, pradėta 2021-ųjų metų vasarą, <...>. Dirbdamas fotografu 313 vandenlenčių parke gyvenau su dažnai jaunesniais už mane, dar moksleiviais, ką tik „pabėgusiais“ nuo tėvų. Parke fotografijų serijos subjektuose susipina buitis, kasdienio darbo atsakomybės su nuotykiais, vakarėliais ir autoriteto nebuvimu. Sezoninį darbą dirbantis jaunimas neprisiriša prie darbovietės, bet vis tiek patiria rutinos niuansus – tai tampa išbandymu ruošiantis suaugusiųjų gyvenimui. Prieš tai nepažinoję vieni kitų ir atsidūrę panašioje situacijoje, darbuotojai tampa didele šeima. Meilės istorijos, vienos nakties nuotykiai, dalinimasis maistu, cigaretėmis, rūpesčiu vieni kitais – taip ši nestandartinė šeima pradeda savaip funkcionuoti.“

Paroda veiks iki rugsėjo 10 dienos.

Apie renginį

 

Slemas su ragais’23 varžybos

08-10 20 val.

slemas


Kuo skiriasi Tauragės slemas nuo Lietuvos slemo? Tauragėje organizuojamos slemo varžybos skiriasi vertinimo sistema. Jeigu Vilniuje, Kaune ar Šiauliuose vertinimas vyksta kortelėmis, kurias atsitiktine tvarka gauna keli žmonės auditorijoje, tai Tauragėje slemo varžybų metu komisija virsta visa renginio auditorija – čia veikia vadinama „klyksmų“ sistema.

Neketiname rūpintojėlio poza sėdėti ramiai – šįmet sleminsime kaip reikiant. Už-si-čekink! Nes rugpjūčio 10 d. 20 val. Tauragės pilyje vyks performatyviosios poezijos „Slemas su ragais‘23“ varžybos.

Slemerių registracija

 

Lauko kinas „Nematoma“ (2019 m., Lietuva)

08-23 21 val.

nematomas

Rugpjūčio 23 d. 21 val. Tauragės pilies kiemelyje lauko kinas. Šiais metais rodysime lietuvių autoriaus Igno Jonyno 2019 m. sukurtą filmą „Nematoma“.

Karpatuose dienas leidžiantį Joną (akt. Dainius Kazlauskas) slegia rutina, praeities šešėliai ir amžiaus krizė. Vyras gali užsimiršti tik šokdamas, o vis labiau slegianti emocinė duobė paskatina jį imtis desperatiškų veiksmų, kad pakeistų situaciją. Sanatorijos šokiuose pastebėtas prodiuserių, Jonas kviečiamas dalyvauti TV šokių projekte Lietuvoje. Drauge su porininke, šokėja Saule (akt. Paulina Taujanskaitė) jiedu netrunka tapti daugiausiai dėmesio sulaukiančia televizijos projekto pora. Bet netrukus iš kalėjimo paleidžiamas senas Jono priešas – Vytas (akt. Darius Bagdžiūnas). Draskomas prieštaringų jausmų, buvęs kalinys sprendžia dilemą – visuomenei įrodyti savo tiesą, ar imtis keršto Jonui?

Filmo anonsas

 

Vaikas karo akivaizdoje: susitikimas su vilko vaikais ir Lietuvos garbės konsulu Wolfgangu von Stettinu

08-29 13 val.

vilko vaikai


Rugpjūčio 29 d. 13 val. Tauragės bendruomenių namuose (Vytauto g. 141) kviečiame į pirmąjį projekto „Vaikas karo akivaizdoje: istorija, atmintis ir patirtys“ renginį. Renginyje dalyvaus Lietuvos garbės konsulas Vokietijoje, Badeno-Viurtembergo žemėje, ilgametis vilko vaikų bendrijos „Edelweiss-Wolfskinder“ bičiulis, buvęs Baltijos parlamentinės grupės pirmininkas prof. dr. Wolfgang von Stettin, išleidęs knygą „Wolfskinder – Glücksmomente: 30 Jahre litauisch-deutsche Begegnungen“. Renginyje taip pat dalyvaus gyvi amžininkai vilko vaikai, kurie pasidalins asmeninėmis istorijomis.

Daugiau apie renginį

 

Ekskursijos po Menų festivalio „Kvadratu“ lauko parodas

Rugpjūtis–rugsėjis

menų festivalis
Į netradicines ekskursijas po Menų festivalio „Kvadratu“ lauko parodas kviesime ne pėsčiomis, o dviračiais. Laukia susitikimai su autoriais ir parodų kuratoriais. Sekite naujienas Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ feisbuko paskyroje ir internetinėje svetainėje.

 

Slemas su ragais / OPEN CALL 2023

Iki rugpjūčio 31 d. kviečiame kūrėjus teikti paraiškas STAND UP pasirodymams kurti. Mokymus ves Arūnas Sakalauskas

sakalauskas


Jeigu Tu kuri Tauragėje – mums tinki! Jeigu Tu sukursi 8–10 min. trukmės sleminį pasirodymą apie Tauragės gyvenimą arba tauragiškius – mums taip pat tinki!

Iki rugpjūčio 31 d. pildyk paraišką, gauk profesionalias scenos pamokas, o rudenį pasirodyk „Tauragės STAND UP“ vakare.

Pildyti paraišką

 

Muziejininkai kalba apie Tauragės kultūrą, kūrybininkus muziejuje, fotografiją ir slemą

muziejininkai

Klausyti įrašo