NAUJIENOS

Ruduo Tauragės krašto muziejuje „Santaka“
2022-11-03

Tradiciškai suprantamas Vėlių mėnuo, t. y. spalis eina į pabaigą, tuoj su žvakelėmis lankysime artimųjų kapus. Lapkričio pilkumoje Tauragės krašto muziejus „Santaka“ kvies atrasti tarpukario architektūrinį paveldą – Tauragės banko rūmus, kurie išskirtinei progai atsivers menui ir muzikai. Pilietiškumą skatinantis Tremties ir rezistencijos muziejus pasiūlys net du renginius.

 

Paroda „Skausmo ir vilties laiškai iš šalčio žemės“

tremties muziejus

11-04 15 val.

Kviečiame lapkričio 4 d. 15 val. į Tremties ir rezistencijos muziejų (Prezidento g. 38, Tauragė). Renginio metu prof. Liudas Mažylis pristatys savo parengtą parodą „Skausmo ir vilties laiškai iš šalčio žemės“ ir diskutuos su renginio dalyviais.

 

Istoriko doc. dr. Algirdo Jakubčionio paskaita „Rusijos istorijos antspaudas Rusijai“

11-07 17.30 val.

algirdas jakubčionis

Istoriko teigimu, Rusijoje vyrauja supratimas, kad reikia tvirtos tėvo, diktatoriaus, caro, valdovo rankos. Rusų mentalitete yra įdiegtas nusistatymas, kad valdžia, viską ką daro yra tikslinga ir reikalinga. Istorikas pateiks priežastis, kodėl tokia didžiulė tauta sutinka su tuo kas yra valdžios sakoma, kodėl Rusijai visada reikėjo carų, kokios yra šios šalies istorinės tradicijos, bei apžvelgs šiandienines aktualijas.

Renginys vyks Skaudvilės krašto muziejuje (Tauragės g. 24, Skaudvilė).

Daugiau: https://tauragesmuziejus.lt/renginiai/istoriko-doc-dr-algirdo-jakubcionio-paskaita-rusijos-istorijos-antspaudas-rusijai/

 

Partizanų fotografijų parodos ,,Mes ir žuvę nugalėjom“ atidarymas bei žygio į Batakius pakartojimas

11-18 12 val.

fotografijų paroda

Kviečiame lapkričio 18 d. 12 val. į Batakius, kur pakartosime istorinį partizanų žygį. Renginys pradedamas Šv. Mišiomis Švč. Trejybės bažnyčioje už žuvusius Kęstučio apygardos partizanus. Po mišių skvere prie Švč. Trejybės bažnyčios atidaroma partizanų nuotraukų paroda ,,Mes ir žuvę nugalėjom“.

Daugiau: https://tauragesmuziejus.lt/renginiai/partizanu-fotografiju-parodos-mes-ir-zuve-nugalejom-atidarymas-bei-zygio-i-batakius-pakartojimas/

 

Tauragės banko rūmai atsiveria menui ir muzikai

11-24 17 val.tauragės banko rūmai

Lapkričio 24 d. 17.00 Tauragės banko rūmų pastate bus pristatoma Tauragės krašto muziejaus organizuojamo plenero „Fotografika“ darbų paroda, vyks sutikimas su plenero autoriais. Šiemet „Fotografikos“ atspirties tašku tampa žodis „praradimas“. Menininkai sieks konceptualiai atskleisti žodžio prasmę per menines interpretacijas. Ypatinga lokacija: keletą metų nebenaudojamas paveldo objektas – Tauragės bankas – vienas nedaugelio stebuklingai išlikusių tarpukario Tauragės pastatų, sužibės naujame kultūriniame kontekste.

18.00 gros unikalioji RŪTA MUR – kūrėja, kurios vardas vis dažniau skamba ne tik Lietuvos scenose, bet ir užsienyje. Vos prieš keletą savaičių atlikėja surengė koncertą Vokietijoje, kur sužavėjo publiką nostalgišku skambesiu ir ką tik pristatė savo trečiąjį albumą „Prime time“.

Daugiau: https://tauragesmuziejus.lt/renginiai/fotografika-ruta-mur/

 

parodos

Visą papildomą informaciją apie renginius, ekskursijų ir edukacijų užsakymus gausite, susisiekę su Lankytojų aptarnavimo centru:

Tel. Nr. 8 676 87 756 arba info@tauragesmuziejus.lt