NAUJIENOS

Rudens renginiai Bažnytinio paveldo muziejuje
2022-10-18

Pirmieji Vilniaus vyskupystės sinodai ir vizitacijos

pirmieji vilniaus vyskupai

Dr. Stepheno Rowello paskaita

Spalio 19 d., trečiadienį, 18 val. kviečiame į istoriko dr. Stepheno Rowello paskaitą, skirtą 1522 m. vizitacijos 500-osioms metinėms paminėti. Vyskupas Jonas iš Lietuvos kunigaikščių (1519–1536 m.) labiausiai siejamas su pirmaisiais žinomais Vilniaus vyskupijos sinodais ir vizitacijomis. Verta peržiūrėti jų tikslus, ceremonialą ir įtaką Lietuvos kultūros istorijai.

Daugiau: https://bpmuziejus.lt/renginiai.html,paskaita-1522-m-vizitacijos-500-osios-metines-pirmieji-vilniaus-vyskupystes-sinodai-ir-vizitacijos

 

Kijevo krikščionybės skaitiniai Vilniuje

kijevo krikscionybe

Renginių ciklas šv. Juozapato metams

2023 m. minimas Vilniaus 700 metų jubiliejus ir 400-osios šv. Juozapato Kuncevičiaus (apie 1580–1623) kankinystės metinės. Visus metus truksiantis renginių ciklas leis pažinti švento Juozapato asmenį, jo epochą, rusėnišką Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės dėmenį, istorinius bei kultūrinius Ukrainos ir Lietuvos ryšius.

Spalio 25 d., antradienį, 18 val. doc. dr. Genutė Kirkienė ciklą pradės pranešimu „Kaip ir kodėl Ukrainos krikščionybę savinasi Maskovija?“.

Daugiau: https://bpmuziejus.lt/lt/pagrindinis-meniu/renginiai.html,paskaita-kaip-ir-kodel-ukrainos-krikscionybe-savinasi-maskovija

 

Vienuoliai mieste

vienuoliai mieste

Istorijos dirbtuvės

Lapkričio 3–6 d. kviečiame vyresnių klasių moksleivius į istorijos dirbtuves. Kartu pažinsime vienuolišką miesto praeitį, įsijausime į gido, istoriko ir menotyrininko vaidmenis. Dalyvių laukia kūrybinio rašymo varžybos, gidų edukacija, iliustracijų ir koliažų dirbtuvės su Justina Norkute-Širin ir Artur Širin.

Daugiau: https://bpmuziejus.lt/lt/pagrindinis-meniu/renginiai.html,istorijos-dirbtuves-vienuoliai-mieste