NAUJIENOS

Rudeninis pasivaikščiojimas Europos parke
2022-10-14

Po kojomis čežantys lapai ir klegančių vaikų džiugūs balsai, lengvas medžių šlamėjimas – rudenį, nutilus paukščių čiulbesiui, jau kitokių garsų prisipildo muziejaus po atviru dangumi Europos parko erdvės. Gamta rimsta, dienos šviesa lyg švelnesnė, matiškesnė, o spalvos sodrios. Kvepia rudeniu.

Europos parke _Tei_Kobayashi_YONI_Marijos_Gimbutienės_atminimui_1120

Europos parke. Tei Kobayashi YONI Marijos Gimbutienės atminimui

 

Didžiuliai rudeniški lapai, atskrieję net iš pietų Afrikos

Kiekvienu metų laiku Europos parką gera atrasti vis kitaip, vis kitokį įspūdį kelia meno kūriniai, rėminami besikeičiančios gamtos. Rudenį ypač smagu užklysti į laukymę, kur rudens lapai ne tik čeža po kojomis, tačiau sukilę aplink, didžiuliai, sukasi aplink savo ašį. Gal į gaudynes su vėju? – kviečia judesiui Strijdomo van der Mervės kūrinys „Pagauk vėją“. Pietų Afrikos Respublikos menininko sukurta instaliacija gali išties gali nuteikti svajingai, ypač pačiam besisukant rudens lape...

 Europos parke_Strijdom_van_der_Merwe_Pagauk_veja_

Europos parke Strijdom van der Merwe Pagauk vėją

 

 

Muziejus, „gimęs“ rudenį

Ruduo – nostalgiškas metas. Europos parke spalį minimas muziejaus gimtadienis. Pati pirmoji ekskursija anuomet dar visai minimalioje, vienos skulptūros muziejaus ekspozicijoje įvyko 1991 metų spalio 5 dieną. Skulptoriaus Gintaro Karoso „Europos parko simbolis“ buvo ta skulptūra, apie kurią anuomet susirinko menininko studijų draugai. Toje pačioje, ąžuolų supamoje laukymėje, ši skulptūra ir šiandien, dažnai aplink ją susiburia vaikų grupelės, siekia paliesti simbolinį centrą, kur visi keliai subėga į vieną tašką.

Gintaras Karosas. Vieta Europos parke

Gintaras Karosas. Vieta Europos parke

 

„Labai nostalgiškai sentimentalus, mistiškai magiškas parkas – čia sugrįžti norisi būtent rudenį… Taip ir dairaisi per petį, lyg tikėtumeisi už darnaus gamtos ir postmodernistinio meno šydo sutikti burtininką…“ (iš lankytojų atsiliepimų).

mergaitė su jo jo

Jerzy Kędziora Mergaitė su jo-jo

 

Ruduo – edukacijų metas

Muziejuje po atviru dangumi, Europos parke, ruduo – taip pat ir edukacijų metas. Iš visos Lietuvos atvykstantys įvairaus amžiaus moksleiviai čia užsiima įvairiomis veiklomis, leidžiančiomis prisiliesti prie šiuolaikinio meno pasaulio, o kartu pailsėti gamtoje. Kūrybinių veiklų dalyviai iš muziejaus iškeliauja nešini spalvingais darbeliais, mandalomis, sapnų gaudyklėmis ir grafikos spaudiniais, o pasirinkę aktyvų laiko praleidimą, smagų rungtyniavimą beieškant lobio po visą parko teritoriją, išvyksta pilni įspūdžių. „Slepiu uodegą ore, sklandžiau kaip Europos paukštis, bet vis dėlto įtartinas mokslas, o gėris nugali blogį! Jūsų patogumui gaudžiau vėją ir laikiau parke kiškutį už ausų“ – Europos parko kūrinių pavadinimų mozaiką sukūrė muziejaus lankytojos Oksana ir Aušra.

Europos parko edukacijos

Europos parko edukacijos

 

Smagus muziejaus leidinys, skirtas mažiesiems – puiki žinia besilankančioms šeimoms ir vaikų grupėms

„Pokalbiai apie meną Europos parke“, dar vienas naujas muziejaus leidinys – tai smagi knygelė vaikams, kviečianti keliauti po Joneikiškėse įsikūrusį meno pasaulį kartu su smagiu personažu – kiškiu. Europos centro muziejaus, Europos parko parengtoje naujoje pažintinėje knygelėje įdomybių atras kiekviena šeima, kurioje auga smalsūs, kūrybingi, žingeidūs vaikai.

pokalbiai apie europos parką

Ši Europos parko knygelė vaikams praturtina pasivaikščiojimą po muziejų. Joje daug įdomios informacijos ir smagių užduotėlių mažiesiems. Knygelėje pateikiamas muziejaus žemėlapis ir rekomenduojamas maršrutas. Leidinio pabaigoje galima rasti terminų žodynėlį ir užduočių atsakymus.

Europos parke_Javier_Cruz_Moteris_žiūrinti_į_mėnulį_1074

Europos parke Javier Cruz Moteris žiūrinti į mėnulį

 

Meno miškas visų svajonėms

Rudeniškas gamtos šokis, tarsi įspūdingas finalinis pasirodymas prieš ilgą poilsį, muziejui po atviru dangumi suteikia ypatingą atmosferą. Nors daugelis eksponatų didžiuliai, lyg įleidę šaknis, „apsigyvenę“ muziejaus aplinkoje, Meno miške nėra statiškumo, priešingai, – jis tarsi nuolatiniame judėjime, vyksme. Čia stebimas nenutrūkstantis gamtos ir meno kūrinių šokis ir nuolatinis kalbėjimasis vis besikeičiančioje erdvėje – žmogaus, gamtos ir meno.

Jau daugiau nei trisdešimt metų skaičiuojantis Europos parkas, realybe tapęs vieno žmogaus svajonės išsipildymas, šiandien yra erdvė, atvira visiems svajotojams. Kiekvienas kviečiamas leistis į kelionę po Meno mišką, pasivaikščioti takais, nuklotais spalvingais medžių lapais, paįvairintais sudygusių grybų, pabirusių lazdyno riešutų, rudens šlamesiui lydint.

EuroposParke_Sol_LeWitt_Dvigubo_negatyvo_piramidė1083

Europos Parke Sol LeWitt Dvigubo negatyvo piramidė