NAUJIENOS

Renginiai Tauragėje rugsėjį
2023-09-05

Susitikimas su Lietuvos žydų bendruomene „Šalom, Taurage!“

09-05 15 val.

šalom

Didžiosios žydų rudens šventės prasideda nuo Roš ha Šana, vėliau seka dar kelios svarbios šventės. Apie didžiąsias šventes, jų prasmę, žydų bendruomenės tradicijas pasakos Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės edukatorės – Dovilė Rūkaitė ir Natalja Cheifec. Rugsėjo 5 d. 15 val. Pilies menėse vyks edukacinis susitikimas „Šalom, Taurage!” su Lietuvos žydų bendruomene. Tai projekto „Vaikas karo akivaizdoje: istorija, atmintis ir patirtys“ renginys.

 

KULTŪROS MUITINĖ: etnografijos mėnuo. „Klaipėdos krašto šeimų likimai“

09-14 17 val.

etnografija


Rugsėjo 14 d. 17 val. kviečiame į Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centrą (Jūros g. 1, Norkaičiai), kur vyks etnografijai skirtas „Kultūros muitinės“ renginys. Šįmet dėmesį skiriame Klaipėdos kraštui, ieškosime kultūrinių sąsajų su Tauragės apylinkėse gyvenančiomis evangelikų-liuteronų šeimomis. Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus paroda „Klaipėdos krašto šeimų likimai: žmonės ir daiktai“ parengta norint pristatyti ir pagerbti šeimas, kuriose sudėtingu istorijos laikotarpiu – karo ir pokario metais, išsaugoti vertingi moterų rankdarbiai. Parodą pakomentuos ir apie eksponatus bei jų vietą Mažosios Lietuvos regiono tradicinėje kultūroje papasakos MLIM Etnografijos skyriaus vedėja dr. Aušra Kavaliauskienė.

 Daugiau: https://tauragesmuziejus.lt/renginiai/kulturos-muitine-klaipedos-krasto-seimu-likimai-paskaita-paroda-filmas/

 

Lietuvos partizanų Kęstučio apygardos Aukuro rinktinės štabo žūties 75-mečio minėjimas

09-15 13 val.

partizanai

Šiais metais sukanka septyniasdešimt penkeri metai nuo Lietuvos partizanų Kęstučio apygardos Aukuro rinktinės štabo ir „Eimučio“ būrio trylikos kovotojų žūties. Tremties ir rezistencijos muziejus ir Lietuvos šaulių sąjungos 702 – oji Tauragės kuopa organizuoja žuvusių partizanų pagerbimą rugsėjo 15 d.

 Daugiau informacijos: https://tauragesmuziejus.lt/renginiai/lietuvos-partizanu-kestucio-apygardos-aukuro-rinktines-stabo-zuties-75-mecio-minejimas/

 

Paskaita: Būti žydu Lietuvoje. Stalinistinio laikotarpio patirtys

09-19 15 val.

paskaita


Rugsėjo 19 d. 15 val. Tauragės pilies menėse kviečiame į Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejaus muziejininkės Aušros Rožankevičiūtės paskaitą „Būti žydu Lietuvoje. Stalinistinio laikotarpio patirtys“, kurios metu bus pristatyta Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejaus dalinė kilnojamoji paroda „Lietuvos žydai už geležinės uždangos”. Parodos ir paskaitos bei diskusijos tema – šiapus geležinės uždangos atsidūręs vaikas, jo pastangos atsilaikyti prieš laisvės, tapatybės ir istorinės atminties suvaržymus.

Daugiau: https://tauragesmuziejus.lt/renginiai/paskaita-buti-zydu-lietuvoje-stalininstinio-laikotarpio-patirtys/

 

Stasio Eidrigevičiaus iliustracijų parodos „Keliaujanti vaizduotė“ atidarymas

09-21 17 val.

eidrigevičius


Paroda „Keliaujanti vaizduotė“ pristato dalį Stasio Eidrigevičiaus knygų iliustracijų kolekcijos, kurią menininkas padovanojo Stasio Eidrigevičiaus menų centrui. Parodoje eksponuojami kūriniai, sukurti Vytautės Žilinskaitės knygai „Kelionė į Tandadriką“ (1984), Chose Muriljas „Mano draugas pelėdžiukas“ (1986) ir Ritos Repšienės „Laumių pasakoms“ (2008). Išskirtinė keliaujančios parodos ekspozicinė architektūra. Iš ryškių „Stasiškų“ spalvų, neoninių šviesų sukurta namelio konstrukcija, kviečianti žiūrovą susipažinti ne tik su Stasio kūryba, bet ir su jo spalvinga asmenybe.

Kviečiame rugsėjo 21 d. 17 val. į Tauragės pilį, kur naujoje muziejaus parodų erdvėje bus atidaryta Stasio Eidrigevičiaus iliustracijų paroda „Keliaujanti vaizduotė“.

Naujienlaiškyje panaudota Ignacy Eidrigevičius nuotrauka.

Daugiau: https://tauragesmuziejus.lt/renginiai/stasio-eidrigeviciaus-iliustraciju-paroda-keliaujanti-vaizduote/

 

09-22 16 val.

diskusija


Kviečiame rugsėjo 22 d. 16 val. į Tauragės pilies menes, kur vyks Menų festivalio KVADRATU diskusija apie Tauragės miesto tapatybę „Į tą pačią Jūrą neįbrisi 2 kartus“. Dalyvauja tauragiškės mokslininkės – dr. Nerija Putinaitė ir dr. Inga Vinogradnaitė. Pokalbį moderuos muziejininkė Renata Jančiauskienė, tyrinėjusi Tauragės tapatybę menininkų pasakojimuose.

Daugiau: https://tauragesmuziejus.lt/renginiai/diskusija-apie-taurages-miesto-tapatybe-kvadratu/

 

KVADRATU: Ekskursija dviračiais po lauko parodas. Svečiuose METALISTAI

09-22 18 val.

metalistai


Rugsėjo 22 d. 18 val. kviečiame susitikti su METALISTAI parodos herojais. Fotopasakojimą sudaro devyniolika fotografijų iš metalistų subkultūros atstovo, roko muzikanto, dabar gerai žinomo fotografo Renaldo Malycho, archyvo. Po susitikimo su juo tradiciškai aplankysime visas KVADRATU lauko parodas.

Daugiau: https://tauragesmuziejus.lt/renginiai/kvadratu-ekskursija-dviraciais-po-lauko-parodas-sveciuose-metalistai/