NAUJIENOS

Renginiai NMKČDM
2023-05-31

Kviečiame Vaikų gynimo dieną švęsti su Nikiforu!

06 01 11:00– 15:00

nikiforas

Kviečiame Vaikų gynimo dieną švęsti su Nikiforu – garsiausiu Lenkijos savamoksliu dailininku – ir sukurti savo lėlių teatrą. Nuo 11.00 iki 15.00 val. Paveikslų galerijoje vyks teatro dirbtuvės „Atgiję Nikiforo paveikslų personažai”. Nikiforas kviečia dalyvius į magišką Krynicos – jo gimtojo miesto – kasdienį gyvenimą, susitikimą su jo pažįstamais bei darbuose vaizduojamais žmonėmis. Vaikai, pasisėmę įkvėpimo iš menininko tapybos, kurs savo personažus ir istorijas, taip prikeldami Nikiforo meną naujam gyvenimui. Kiekvienas dalyvis galės parsinešti suvenyrą iš dirbtuvių – savo paties sukurtą lėlę. Mūsų dirbtuvės skirtos vaikams iki 12 metų, bet kviečiame prisijungti visus norinčiuosius patirti kūrybos džiaugsmą!

Daugiau: https://ciurlionis.lt/veikla/padaliniai/kauno-paveikslu-galerija/renginiai/vaiku-gynimo-diena-kvieciame-sukurti-savo-leliu-teatra/

Knygos „Viktoras Paukštelis. Tapyba/Painting“ pristatymas

06 02 17:00

paukštelis

Kviečiame į knygos „Viktoras Paukštelis. Tapyba/Painting“ pristatymą. Renginyje dalyvaus prof. dr. Rasa Andriušytė-Žukienė, tapytojas Viktoras Paukštelis, knygos sudarytoja prof. dr. Raminta Jurėnaitė. Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje eksponuojama žinomo pianisto ir tapytojo Viktoro Paukštelio (g. 1983) paroda „Viktoras Paukštelis. Chromatika. Tapyba (2020–2023)“, skirta muzikos ir tapybos sąsajoms. Knygos pristatymas – tai baigiamasis šios parodos akordas.

Daugiau: https://ciurlionis.lt/veikla/padaliniai/m-k-ciurlionio-dailes-muziejus/renginiai/knygos-viktoras-paukstelis-tapyba-painting-pristatymas/

Knygos „Abrakadabra: Antano Martinaičio & Co mimikrijos, psichodelikos iš L. Drazdauskaitės rinkinio“ sutiktuvės

06 06 17:00

abrakadabra

Kviečiame į knygos „Abrakadabra: Antano Martinaičio & Co mimikrijos, psichodelikos iš L. Drazdauskaitės rinkinio“ sutiktuves. Renginyje dalyvaus ir knygą pristatys menininkai Laima Drazdauskaitė, Edmundas Saladžius, literatūrologė Gintarė Bernotienė ir menotyrininkė, leidinio sudarytoja Ramutė Rachlevičiūtė. Pokalbį moderuos prof. Gintautas Mažeikis.
Leidinyje piešiniai iš Laimos Drazdauskaitės rinkinio, kurį sudaro apie 530 siurrealių piešinių, atliktų automatinio piešimo metodu. Dėl politinių aliuzijų ir erotikos juose nemažai nemąstytinų minčių, neišgeistų geismų. A. Martinaičiui kompaniją sudarė Ričardas Povilas Vaitiekūnas, vėliau prisijungė Edmundas Saladžius, retsykiais skulptorius Rimantas Šulskis, grafikė Marija Danutė Jukniūtė. 

Daugiau: https://ciurlionis.lt/veikla/padaliniai/m-k-ciurlionio-dailes-muziejus/renginiai/knygos-abrakadabra-antano-martinaicio-co-mimikrijos-psichodelikos-is-l-drazdauskaites-rinkinio-sutiktuves/

Ekskursija su kuratore  Aleksandro Kostkaus-Kostkevičiaus parodoje „Iš debesų”

06 07 17:00

kostkus

Kviečiame į ekskursiją Aleksandro Kostkaus-Kostkevičiaus parodoje „Iš debesų” su kuratore Vilma Kilinskiene. Karo lakūno, politinio kalinio, dailininko primityvisto Aleksandro Kostkaus-Kostkevičiaus tapybos darbuose – grėsmingi užkaltais langais vagonai, spygliuotų vielų ir sargybinių su šunimis saugomi mirtininkų lageriai, šachtų gelmės – klaiki kančiai ir mirčiai pasmerktųjų golgota. Ir viskas paties matyta, patirta, išgyventa. Jo darbai liudija vieną skaudžiausių ir giliausią antspaudą Lietuvos istorijoje ir žmonių gyvenime palikusių reiškinių – sovietinius lagerius ir tremtį.

Daugiau: https://ciurlionis.lt/veikla/padaliniai/kauno-paveikslu-galerija/renginiai/ekskursija-su-kuratore-aleksandro-kostkaus-kostkeviciaus-tapybos-parodoje-is-debesu2/

Remio Ščerbausko paroda „Teritorija Kaunas / gatvės fotografija“

06 08 17:00

fotografija

Kiekviena R. Ščerbausko fotografija – savitas pasakojimas ar momentinis miesto teatras, nors jame nieko nėra iš anksto surežisuota, niekas nėra įspėtas, o kartais net nenutuokia, kad pateko į kadrą. Ir svarbiausia, kad užfiksuota akimirka niekada nebus atkartota. Fotografo darbuose įrašyta miesto atmintis – ryškūs žmonių tipažai, jų žvilgsniai ir emocijos, architektūros detalės, atspindinčios miesto ypatumus, kasdieniai įvykiai.

Daugiau: https://ciurlionis.lt/veikla/padaliniai/kauno-paveikslu-galerija/parodos/remis-scerbauskas-teritorija-kaunas-gatves-fotografija/

Dailės terapija: kitu žvilgsniu į save ir meną

dailės terapija

Dailės terapija – tai puikus užsiėmimas norintiems suvaldyti stresą, ieškantiems naujų savęs pažinimo kelių, besidomintiems menu, psichologija ar tiesiog trokštantiems naujai pažvelgti į M. K. Čiurlionio kūrybą. Šis metodas nereikalauja specialių meninių sugebėjimų, svarbus pats kūrybinis procesas, kuris gali būti gydantis, ugdantis, atpalaiduojantis.

Daugiau: https://ciurlionis.lt/veikla/padaliniai/m-k-ciurlionio-dailes-muziejus/renginiai/dailes-terapija-kitu-zvilgsniu-i-save-ir-mena3/

Vienodai gėlėtos suknelės ir vaikystės miego patalai – parodoje „Kartūno kodas“

reportažas

Kviečiame žiūrėti LRT ir 7 Kauno dienos parengtą reportažą apie parodą „Kartūno kodas. Alytaus medvilnės kombinato palikimas“, kurią galite aplankyti iki rugpjūčio 27 dienos.

M. K. Čiurlionio dailės muziejuje eksponuojamos Čiurlionių šeimos relikvijos

Parodoje eksponuojami autentiški artefaktai iš Čiurlionių šeimos aplinkos bei retai eksponuojami dailininko ir kompozitoriaus Mikalojaus Konstantino Čiurlionio muzikos rankraščiai, piešiniai, laiškų fragmentai. Kviečiame žiūrėti LRT parengtą reportažą.