NAUJIENOS

Renginiai Fotografijos muziejuje
2022-11-10

kęstutis grigaliūnas

PARODA | KĘSTUTIS GRIGALIŪNAS. LIETUVOS ŽYDAI, GRĮŽĘ IŠ NACIŲ KONCLAGERIŲ

2022 m. lapkričio 10 d. 17 val. Fotografijos muziejuje (Vilniaus g. 140, Šiauliai) atidaroma Lietuvos kultūros ir meno premijos laureato Kęstučio Grigaliūno personalinė paroda „Lietuvos žydai grįžę iš nacių konclagerių“.

Parodos kuratorė Natalija Arlauskaitė, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto profesorė. Parodoje pristatoma 335 iš nacių konclagerių grįžusių Lietuvos žydų veidų fotografijos su trumpomis jų biografijomis ir to paties pavadinimo knyga, pagal kurią parengta paroda.

Fotografijos muziejuje (Vilniaus g. 140, Šiauliai)

Nuo 2022 m. lapkričio 10 d. iki 2022 m. gruodžio 18 d.

Daugiau: https://fotomuziejus.lt/paroda/kestutis-grigaliunas-lietuvos-zydai-grize-naciu-konclageriu/

 

garso sienos
KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS | GARSO SIENOS

2022 m. lapkričio 14 d. 19 val. Fotografijos muziejuje vyks praktinės dviejų dalių garso apdirbimo kūrybinės dirbtuvės „Garso sienos“, skirtos nekonvencinės elektroninės muzikos bei garso meno kūrimu besidomintiems žmonėms.

Kūrybinių dirbtuvių metu bus vedama interaktyvi paskaita, susijusi su garso apdorojimo priemonių panaudojimu kūryboje, o gyvai atlikti pavyzdžiai leis dalyviams pamatyti praktinius demonstruotų metodų rezultatus bei galimybes. Taip pat bus pristatoma ir ambisoninė erdvinio garso sistema bei įvairūs, lektorių eksperimentavimo būdu atrasti muzikos komponavimo principai. Renginio metu pasirodys ir gerai žinomas šiaulietis Gintautas Gascevičius, o programą užbaigs bendra diskusija.

Renginio lektoriai: Gintautas Rožė, Gediminas Jakubka, Gintautas Gascevičius ir Paulius Burakas.

Daugiau: https://fotomuziejus.lt/renginys/garso-sienos/

 

sugrįžę iš niujorko

RENGINYS | RAMUNĖS RAKAUSKAITĖS FILMO „SUGRĮŽĘ IŠ NIUJORKO“ PERŽIŪRA

2022 m. lapkričio 16 d. 18 val. Fotografijos muziejuje vyks susitikimas su režisiere Ramune Rakauskaite ir filmo „Sugrįžę iš Niujorko“ (kurio pasaulinė premjera vyko 2022 m. gegužės mėn., kino festivalyje „DocsValencia“) peržiūra.

 

Du sovietmečio gniuždyti menininkai, fotografas Arūnas Kulikauskas ir tapytojas Eugenijus Varkulevičius – Varkalis, išsprūsta į Niujorką. Ten sutinka savo guru Joną Meką, bohemą ir džiaugiasi kūrybos laisve. Po dvidešimties metų filmo herojai grįžta į Lietuvą. Megapolio trenksmą pakeičia ramūs gamtos garsai, lėtas ritmas ir atsivėrusi gyvenimo gelmė. Tačiau jų neapleidžia Mokytojo ir Niujorko dvasia.

Daugiau: https://fotomuziejus.lt/renginys/ramunes-rakauskaites-filmo-sugrize-niujorko-perziura/

 

fotografija

EDUKACIJA | FOTOGRAFO ASISTENTAS

Fotografas – tai fotostudijos šeimininkas. Čia jis tyrinėja šviesą, kuria subtilų santykį su fotografuojamu modeliu, įkvėpia gyvybę statiškiems objektams meistriškai valdydamas šviesas. Valdyti šviesą – nelengva, bet labai įdomi užduotis. Fotografas žino įvairius apšvietimo būdus, jų kuriamus efektus ir praktiškai juos naudoja dirbdamas studijoje.

Užsiėmimo metu susipažinsime su klasikine apšvietimo schema, profesionalia studijine įranga, patys išbandysite darbą studijoje. 

Pažinkite fotografiją šiame ir kituose edukaciniuose užsiėmimuose vaikams ir suaugusiems!

Edukacijų laiką būtina suderinti tel. +370 41 52 43 93 arba el. p. foto@ausrosmuziejus.lt.

Daugiau: https://fotomuziejus.lt/dalyvauk/edukaciniai-uzsiemimai/

 

lauko paroda

KAS NAUJO? | PASITINKANT ŠIAULIŲ „AUŠROS“ MUZIEJAUS ŠIMTMETĮ – ATIDARYTA LAUKO GALERIJA

Šiaulių „Aušros“ muziejaus bendruomenė pastaraisiais mėnesiais gyvena pasiruošimo ir šventinio jaudulio nuotaikomis – kitų metų kovo 11 d. bus minima muziejaus įkūrimo 100 metų sukaktis.

Plėtoti istorinės atminties ir tapatumo temą „Aušros“ muziejus kviečia jau dabar – arkoje į Fotografijos muziejaus kiemą sukurta neofreska, kuri įprasmins naują meninę erdvę mieste – gatvės galeriją. Neofreska, sukurta pagal Šiaulių „Aušros“ muziejaus rinkiniuose saugomą nežinomo autoriaus fotografiją, vaizduojančią žydų šeimą Tilžės gatvėje Šiauliuose apie 1935 m. Kūrinys skiriamas Šiauliuose iki II pasaulinio karo gyvavusios gausios žydų bendruomenės atminimui. 

Daugiau: https://fotomuziejus.lt/pasitinkant-siauliu-ausros-muziejaus-simtmeti-atidaryta-lauko-galerija/