NAUJIENOS

Paviljonas „Vilnius prieš 200 metų"
2023-05-12

Ne vienerius metus dirbome, kad vilniečiams ir miesto svečiams galėtume įteikti unikalią dovaną – atkurtą XIX amžiaus Vilniaus maketą. Jis Carinės Rusijos valdžios buvo sukurtas siekiant malšinti mūsų laisvės siekį, o dabar atgimsta miesto pažinimui.

Kviečiame apsilankyti paviljono atidarymo savaitgalio renginiuose:

Gegužės 13 d. nuo 22 val. 30 min., besibaigiant Muziejų nakčiai, kviesime kartu stebėti specialiai šiam projektui sukurtą audiovizualinę projekciją ant Naujojo arsenalo fasado.

Gegužės 13-14 d. paviljone vyks „Open House Vilnius“ ekskursijos.

 Plačiau apie projektą: https://lnm.lt/muziejai/paviljonas-vilnius-pries-200-metu/

vilniaus paviljonas

Atidarymas – tik pradžia


Paviljone eksponuojamas maketas bus pats tiksliausias mūsų dienas pasiekęs liudijimas apie tai, kaip Vilnius atrodė prieš 200 metų. Maketą papildys garsiniai pasakojimai su specialiai sukurta muzikine kompozicija ir projekcijomis, kurios apjungs urbanistinį miesto audinį su 1794 ir 1831 metų sukilimų istorija, miesto kasdienybe, jame gyvenusiomis asmenybėmis.

Kviečiame kartu kurti šią išskirtinę erdvę, nes Paviljone vyksiančios veiklos leis patirti Vilnių prieš 200 metų ir taip sustiprinti ryšį su šiuo miestu.

Projektas yra Vilniaus 700 metų jubiliejaus programos dalis.

Šventės iniciatorius – Vilniaus miesto savivaldybė, programos kuratorius – Vilniaus turizmo ir verslo plėtros agentūra „Go Vilnius“. Programos įgyvendinimą finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija. Daugiau apie jubiliejui skirtą programą skaitykite www.700vilnius.lt.

Projektą „Paviljonas: Vilnius prieš 200 metų“ globoja Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija, dalinai finasuoja Lietuvos kultūros taryba. Partneriai: VŠĮ Architektūros fondas, Jcdecaux.

Informacinis partneris – LRT.