PASIVAIKŠČIOJIMAI PO VILNIAUS SENAMIESTĮ / RADVILŲ PAVELDAS VILNIAUS SENAMIESTYJE

Vilniaus g. 41, LT-01119 Vilnius
el. p. edukacija.ltmkm@gmail.com

5–30 1.30 3.00€ 5 - 12 klasė, Suaugę

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus įsikūręs Mažuosiuose Radvilų rūmuose. Radvilos – įtakingiausia LDK kunigaikščių giminė , laikomi vos ne faktiniais Lietuvos valdovais. Jokia kita giminė nedavė tiek garsių vardų kaip Radvilos – tai Barbora Radvilaitė vienintelė iš Lietuvos didikių tapusi karaliene, Jurgis Radvila per visą LDK laikotarpį tapęs vieninteliu kardinolu. Radviloms buvo patikėta saugoti LDK valstybinį archyvą. Jie turėjo aukščiausias pareigybes-nuo kanclerių ir vyskupų iki dvaro pareigūnų. Jokia kita didikų giminė taip ilgai, maždaug apie tris šimtmečius, išsilaikė politiniame elite iki pat valstybės padalijimų, todėl suprantamas posakis „Nenoriu būti karaliumi noriu būti Radvila“ Užsiėmimo metu vaikščiosime po Vilniaus senamiestį, vien Vilniaus mieste Radvilos įvairiais laikotarpiais turėjo 9 rezidencijas. ieškosime vietų susijusiomis su Radvilų gimine.
Programą parengė Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus

Vilniaus g. 41 LT-01119 Vilnius
tel. (8 5) 2622406