NAUJIENOS

Paroda Sambūris'23
2023-01-17

A. ir P. Galaunių namai-muziejus metus pradeda kupini vilčių ir jaunatviško maksimalizmo, įdomių kūrybinių ieškojimų bei kiek provokuojančio požiūrio į kūrybą.

 

Muziejaus antro aukšto ekspozicijų erdves užima akademinis jaunimas – veržlus ir ieškantis. Kaip prieš devynis dešimtmečius P. Galaunės palaikoma „Ars“ grupuotė, taip dabar į Galaunių namus sukvietėme skirtingų disciplinų, skirtingų patirčių, bet vienijamus kūrybinio entuziazmo žmones, drąsiai eksperimentuojančius XXI amžiui aktualiomis temomis, techninėmis galimybėmis, neretai užduodančius sau ir žiūrovams kontraversiškus klausimus. 

 

Keturiasdešimt tūkstantmečių skaičiuojanti tradicija puošti  kūną piešiniais ir hiperrealizmas taikomojoje grafikoje, – kas, kaip ir kodėl, - atsakymų ir sąsajų ieško VDA studentas Jaris Kapcevičius; savęs paieškos tapyboje jungiant, atrodytų neapjungiamus dalykus, –  domėjimąsi kompiuteriniais žaidimais, skaitmenine animacija su lietuvių etnokultūra, liaudies menu, tradicijomis Vytenio Mikulevičiaus (VDA) cikle „Mano kultūra”; gyvenimo transformacijos ir virsmai istorinės architektūros kontekstuose, urbanistinės vizijos ir fantazijos, naujo požiūrio į praeities istoriją ir jos nuolatinius virsmus paieškos Vilniaus paslaugų verslo profesinio mokymo centro fotografijos specialybės dėstytojos Jovitos Ambrazaitytės auklėtinių  Agnės Kanapienytės, Linos Samuilovės, Dominykos Proškėnaitės, Jono Kaminsko, Indrės Vasiliauskaitės, Martos Muchks, Simonos Dojankevičiūtės, Rūtos Chairutdinovaitės, Lauryno Kemėšio darbuose; kaip medijuotas žvilgsnis natūralią gyvybę (gamtą, žmogų) paverčia technologiniu konstruktu, reprezentuoja ją kaip duomenų ir informacijos rinkinius, kaip liga, skausmas, nykimas tampa estetiškai gražiu kūriniu, kaip forma kontrastuoja su pirminiu atvaizdo turiniu ir paskirtimi, koks neišskaitomas ar klaidingai išskaitomas gali būti atvaizdas – tai klausimai, kuriuos kelia VDU Naujųjų medijų meno specialybės studentai Urtė Serapinaitė ir Arnas Alekna. 

 

Tai temos, kurios jungiasi, persipina, provokuoja, stebina, įtraukia, kelia klausimus ir ieško atsakymų akademinio jaunimo „Sambūryje”.

 

Paroda veikia: 2023 01 19 – 02 18

 

Papildoma informacija teikiama tel. 8 (37) 79 89 95; +370 672 807 67 

 

Renginio metu bus fotografuojama. Nuotraukos gali būti naudojamos renginio viešinimui socialiniuose tinkluose, internetinėse svetainėse, spaudoje ir kt.

Arnas Alekna

Arnas Alekna

 

Paulavos respublikos griuvėsiai Agnė Kanapienytė

Paulavos respublikos griuvėsiai Agnė Kanapienytė

 

Urte Serapinaite

Urte Serapinaite

 

Vytenis Mikulevicius

Vytenis Mikulevicius