NAUJIENOS

Naujas žaidimas „Valdovų miestas“
2022-01-21

„Spalvink Vilnių“ komanda sukūrė naują edukacinį žaidimą „Valdovų miestas“ apie Vilnių ir čia gyvenusius LDK valdovus, papildantį 4-9 klasės istorijos ugdymo turinį. Tai trumpa Lietuvos valdovų apžvalga, papildyta portretais iš Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus rinkinių https://www.lndm.lt/valdovu-miestas/#/

Vilnius – Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų miestas. Pagonybės laikais Vilniuje, ant Pilies kalno, iškilo didžiųjų kunigaikščių pilis, o Šventaragio slėnyje pagal senus papročius buvo deginami Lietuvos kunigaikščių palaikai. Vėliau čia buvo pastatyta Vilniaus katedra ir Valdovų rūmai. Daugiau įdomių istorijų ir įvykių sužinosite spalvindami ir skaitydami šią interaktyvią knygą. Čia taip pat galėsite rinkti dėliones ir žaisti atminties žaidimą.
Šioje knygutėje pristatomi žymiausi Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovai, atskleidžiamos jų sąsajos su Vilniumi. Tai – ketvirtoji serijos „Spalvink Vilnių“ knygelė. Didžioji dalis jai atrinktų kūrinių priklauso Lietuvos nacionaliniam dailės muziejui. Kitų kūrinių vaizdus paskolino ir leido naudoti Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai, Šiaulių „Aušros“ muziejus, Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, Trakų istorijos muziejus, Vilniaus universiteto muziejus, Žemaičių muziejus „Alka“.
Šalia kiekvieno paveikslėlio nurodytas šaltinis, jį paspaudę būsite nukreipti į Lietuvos muziejų kolekcijų portalą www.limis.lt, kur galėsite pamatyti originalius eksponatų vaizdus ir aprašymus. Knygą kviečiame išsispausdinti ir spalvinti pieštukais ar akvarele (atsisiųsti).
Leidinį „Spalvink Vilnių. Valdovų miestas“ galima įsigyti interneto parduotuvėje shop.lndm.lt, Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus knygynėliuose arba užsisakius el. paštu: leidyba@lndm.lt. Spausdintinės knygutės viduje rasite pavyzdį, kaip pasigaminti atviruką su savo giminės medžiu.
Kviečiame spalvinti, pažinti ir atrasti Vilnių!

Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus filialo LMISC LIMIS informacija