NAUJIENOS

„Mokytojas ant akmens“
2023-04-03

Balandžio 4 d., antradienį, 18 val. Vilniaus rotušėje (Didžioji g. 31, Vilnius) atidaroma Eglės  Gineitytės tapybos paroda „Mokytojas ant akmens“.  

Paroda vyks iki 2023 m. balandžio 29 d. 

Eglė Gineitytė apie parodą: 

„Pasklidus aliejinių dažų ir terpentino kvapui įeinu į naują eksperimentų lauką. Pirma tapybos  užduotis, kurią užduodu vaikams, yra Šviesėjimas arba Tamsėjimas. Ir aš nuo to pradedu – tapybiniai bandymai blaško į visas puses. Bet kokios spalvos plotai virsta peizažu, su kuriuo, tarsi,  atsisveikinau. Ar tai mokytojo skiepas, ar mano savasties dalis, ar pabėgimas į kažkokią idealybės  sritį? 

Viskas vyksta nenuspėjamai ir veda link kažko paslėpto, ką reikia atrasti ir iškelti ant drobės  paviršiaus. Kažkas pasilieka vaizduotėje, kad neprarastų savo paslaptingo sferiškumo arba  nugrimztų kaip sapnas į pilką tirštumą. Paveikslui be vaizdo (tuštumai) apibūdinti išgirstu filosofės  sakinį: „...Žmogus nuo visko atsiribojo ir galiausiai pats išnyko. Tik šviesa be perstojo sklido…“.  

Viskas iš to paties  

Viskas apie tą patį  

Savos mintys, svetimi žodžiai  

Susižavėjimas  

Tobulas tamsėjimas paukščio plunksnoje  

Kraplako tamsėjimas džiūstančiame vijoklyje  

Žalias virsta raudonu – susijungimas  

Pasikartojimas sidabru  

Ir noras pakartoti auksu  

Aš jau pradėjau taip daug apie tai galvodama. Tapybos klausimai lieka neatsakomi.“ 

Gegužės mėn. paroda bus rodoma Klaipėdos Parodų rūmuose, spalio mėn. – Šiaulių dailės  galerijoje, lapkričio mėn. – Panevėžio miesto galerijoje. 

Parodos organizatorė Vilniaus rotušė 

Parodos partnerė THE ROOM galerija 

Parodą finansuoja Lietuvos kultūros taryba

 egle gineikyte