NAUJIENOS

Minėjimas
2024-01-25


Sausio 28 d. 15.30 val. Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejus kviečia vilniečius ir miesto svečius į viešą ir bendrą Tarptautinės Holokausto aukų atminimo dienos minėjimą.

Siekdamas priminti tragiško Lietuvos istorijos laikotarpio įvykius, muziejus tęsia tradicija tampančią iniciatyvą – išeina į Vilniaus gatves. Šiemet šią dieną minėsime Žemaitijos g. 8, toje vietoje, kur 1943 m. geto antinacinio pasipriešinimo nariai buvo pastatę barikadą ir ginklu priešinosi brutaliai nacių jėgai.

Kviečiame rinktis 15 val. prie Samuelio Bako muziejaus, Naugarduko g. 10, ir kartu keliauti į Vilniaus Didžiojo geto teritoriją.

17 val. Samuelio Bako muziejuje, Naugarduko g. 10, vyks koncertas visai šeimai „Langai į saulę atverti“, skirtas Matildai Olkinaitei (1922–1941) atminti.

Dalyvauja Simona Zajančiauskaitė (fortepijonas), Vytautas Giedraitis (klarnetas), Kostas Tumosa (smuikas), aktorė ir režisierė Aušra Pukelytė.

Nuo 1940 metų Olkinaitė studijavo Vilniaus universitete prancūzų filologiją, lygiagrečiai – slavistiką. Nuo 1940-ųjų vasaros rašė dienoraštį. 1941 metais Matilda buvo sušaudyta su visa šeima – tėvais, seserimis ir broliu. Koncertas nemokamas.

Koncerto rėmėjas – Vilniaus žydų bendruomenės pirmininkas Aleksandras Černovas.