MIKALOJUS KRISTUPAS RADVILA NAŠLAITĖLIS

Vilniaus g. 41, LT-01119 Vilnius
el. p. edukacija.ltmkm@gmail.com

5–30 1 3.00€ 9-12 klasė

Daugiau kaip prieš 400 metų M. K. Radvila Našlaitėlis lankėsi Artimuosiuose Rytuose ir Š. Afrikos žemėse .Jis buvo bene pirmas LDK pilietis ,16 a.pab. įkopęs į didžiosios Egipto piramidės viršūnę, aprašęs Sfinksą ir Memfio akropolį , regėjęs Nilo potvynį. Pasižvalgęs po senųjų civilizacijų pasaulį , Edukacinio užsiėmimo forma: edukatoriaus pasakojimas, diskusija. 3 sėkmingai sugrįžo į LDK ir parašė lotynų kalba bestselerį “Kelionė į Jeruzalę” Po šios kelionės didikas imasi didžiųjų pertvarkymų ir reformų: pastato mūrinę pilį ir pirmąją barokinę bažnyčią LDK žemėse , kurioje bus laidojami Radvilų giminės palikuonys.1613 m. Amsterdame išleis LDK žemėlapį .Radvilų giminė Lietuvos kultūros istorijoje užima ypatingą vietą todėl drąsiai juos galime vadinti LDK kultūros mecenatais. Edukacinio užsiėmimo metu moksleiviai išgirs ištraukas iš knygos “Kelionė į Jeruzalę “.Aprašymas neabejotinai liudija, kad didiką domina viskas musulmonų gyvenimas jo tautų materialinė ir dvasinė kultūra, istorija, kulto ir architektūros paminklai. Ir vis gi jo dėmesio, centre buvo žmogus, nesvarbu, kokio tikėjimo ir tautybės jis bebūtų.
Galimas nuotolinis variantas.
Programą parengė Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus

Vilniaus g. 41 LT-01119 Vilnius