NAUJIENOS

Medinės Prisikėlusio Kristaus skulptūros
2022-07-19

Nuoširdžiai kviečiame Jus į parodos Medinės Prisikėlusio Kristaus skulptūros iš Lietuvos bažnyčių: stilių ir raiškos kaita“ atidarymą Lietuvos liaudies buities muziejaus miestelio Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčioje liepos 21 d. (ketvirtadienį), 15 val.

 

Šioje parodoje pirmą kartą Lietuvoje vienoje vietoje eksponuojami Prisikėlusio Kristaus atvaizdai, atrinkti iš Lietuvos bažnyčių.

 

Į parodą pateko meniniu ir ikonografiniu požiūriu vertingiausi kūriniai, prilygstantys europiniams šio tipo dirbiniams. Ekspozicijoje pristatomas platus chronologinis laikotarpis nuo seniausių XVII a. skulptūrų iki XX a. I pusės kūrinių, atspindinčių skirtingą Prisikėlusiųjų vaizduoseną, meninės išraiškos ir plastikos įvairovę.

 

Paroda yra puiki proga pamatyti įdomiausias medines Prisikėlusio Kristaus skulptūras, surinktas vienoje vietoje, jas palyginti ir giliau suvokti šį vertingą kultūrinį ir religinį palikimą.

 

Daugiau apie parodą: https://www.llbm.lt/mirti-nugalejes-medines-prisikelusio-kristaus-skulpturos-is-lietuvos-baznyciu-stiliu-ir-raiskos-kaita/

jezusanotacija