NAUJIENOS

Mažyčiai mūsų gyvenimai
2023-08-09

Kviečiame rugpjūčio 9 d. 17 val. į Gretos Skaraitienės fotografijų parodos „Mažyčiai mūsų gyvenimai“ atidarymą, kuris vyks Marijos ir Jurgio Šlapelių muziejaus galerijoje (Pilies g. 40). Lankytojai į parodą kviečiami atsinešti didinamąjį stiklą. 

„Mažyčiai mūsų gyvenimai“ yra apie mus visus, – sako autorė. – Pasaulis sudarytas iš mažų mūsų gyvenimų, kurie persipynę tarpusavyje. Kiekvienas iš tų gyvenimų – svarbus! Jei kas su manimi nesutinka, tegul pasvarsto, ar be „mažiau svarbaus“ gyvenimo būtų tas „reikšmingesnis“.

 „Dirbdama spaudoje matau, kad žmonėms patinka žiūrėti į žinomų veidų, kaimynų, draugų ar bičiulių gyvenimus. Lyg pro rakto skylutę ar didinamąjį stiklą…Pagalvojau, kodėl gi šia tema nesukūrus parodos? „Mažyčiai mūsų gyvenimai“ – tai kvietimas patyrinėti mano darbus, išlaisvinti smalsumą. Dažnai nežinome kito žmogaus istorijos. Žiūrėdami lyg per didinamąjį stiklą į kito gyvenimą, išryškiname tik vieną detalę, savybę ar klaidą, visai nepaisydami aplinkybių. Bet juk tas didinamsis stiklas rodo neteisingai! Jis viską iškreipia. Parodoje per didinamąjį stiklą lankytojai pastebės, kad matomi tik pikseliai ar popieriaus grūdas, o ne gilesnis, tikresnis vaizdas.“

Visi kviečiami patyrinėti nuotraukas. Jose – gyvenimas, žmonės, jų santykiai, buitis, šventės, poilsis. „Nuotraukose jie – liūdni, linksmi, susirūpinę, laimingi. Kviečiu per  didinamąjį stiklą geriau žiūrėti į fotografijas, o ne į kitų pasaulius“, – sako parodos autorė.