MAIRONIS IR J. NAUJALIS – NEIŠSKIRIAMI ATGIMIMO BIČIULIAI

Vilniaus g. 41, LT-01119 Vilnius
el. p. edukacija.ltmkm@gmail.com

5–30 1 3.00€ 5-8 klasė

Daug poetų skyrė savo posmus Lietuvai , bet nė vienas nesukūrė tokių įspūdingų kūrinių, kaip Maironis. Poetas tik parašytą savo eilėraštį nešdavo kompozitoriui Juozui Naujaliui, kad šis parašytų muziką arba ateidavo padiskutuoti, kurie eilėraščiai tiktų dainoms. Drąsiai 19 a.pab- 20 a. pradž. tautinį atgimimą Edukacinio užsiėmimo forma: edukatoriaus pasakojimas/diskusija. 3 galime vadinti dainuojančia revoliucija. 45 Maironio eilėraščiai yra tapę dainomis. Daugiausia dainų Maironio žodžiais sukūrė kompozitorius Juozas Naujalis- tai kompozitorius žymiausias to meto Lietuvos vargonininkas, choro dirigentas, vienas iš pirmosios Dainų šventės organizatorių pedagogas, lietuvių muzikinės spaudos pradininkas, pirmojo lietuviško knygyno Kaune steigėjas. Edukacinio užsiėmimo metu su moksleiviais kalbėsime apie Maironio ir J. Naujalio kūrybą. Klausysimės Lietuvos chorų atliekamų dainų.
Programą parengė Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus

Vilniaus g. 41 LT-01119 Vilnius
tel. (8 5) 2622406