Liepa Pamario galerijoje
2023-06-29
Pamario galerija (L. Rėzos g. 3, Juodkrantė, Neringa) liepos mėn. tęsia kūrybinių dirbtuvių ciklą. Galerijoje veikia dvi parodos: Kosto Dereškevičiaus (1937–2023) „Besišypsanti“ ir Lino Jusionio „Žingsnių skaičiavimas“. Parodas lydinčios kūrybinės dirbtuvės kviečia atostogaujančius, mažus ir didelius rasti laiko kūrybai.
Liepos 4 d., antradienį, 17 val. užsiėmimas „Nupiešk pasakojimą“
Ar gali tapytojas būti geru piešėju? Pavyzdžiui, toks, kaip K. Dereškevičius, kurio paveiksluose yra ir puikus piešinys, ir gera tapyba. Jo drobėse matome raiškaus piešinio kasdienes gyvenimo situacijas. Dailininkas tapydamas beveik nenaudojo fotografijų: tiesiog lengvai ir meistriškai idėjas užfiksuodavo ant popieriaus lapo. Susipažinsime su mažo formato dar niekur neeksponuotais tapybos etiudais bei piešiniais, kartu išmoksime kurti knygas ir pasidomėsime iliustracijos menu. Praktinėje šio užsiėmimo dalyje kursime savo užrašų knygeles.
Liepos 5 d., trečiadienį, 17 val. užsiėmimas „Paveikslas kaip muzika“
Tapytojo Lino Jusionio kurti paveikslai skamba kaip muzika. Juose atsiveria nepaprastai turiningas ir savitas tapytojo vaizdavimo stilius, kai lyg vaizduojama kažkas, iš tiesų nevaizduojant beveik nieko. Edukacinio užsiėmimo metu pasidomėsime jauno dailininko kuriamu pasauliu. Pasitelkę, geometrines figūras, grafičių dažais kursime abstakčius peizažus.
Liepos 11 d., antradienį, 17 val. užsiėmimas„Ypatingas žvilgsnis“. Skirtas suaugusiems ir jaunimui. Kosto Dereškevičiaus parodoje itin ryškus kasdienybę veriantis žvilgsnis. Užsiėmimo metu diskutuosime, kaip menininkui pavyksta užfiksuoti detales, įtaigiai perteikti akimirką. Remdamiesi prancūzų poeto, eseisto ir filosofo Paulio Valéry mintimis apie objekto stebėjimą ir fiksavimą piešiant, patys „skenuosime“ aplinką, mokysimės eskizuoti atostogų įspūdžių užrašinėje.
Liepos 12 d., trečiadienį, 17 val. užsiėmimas„Atvirukas iš Kuršių Nerijos“
Skirtas šeimoms, turinčioms vyresnio amžiaus vaikų.
Nuostabusis Kuršių nerijos kraštovaizdis leidžia atsipalaiduoti ir pailsėti. Smėlio, kopų, jūros, vėjo, pušų gamtinė harmonija vilioja kiekvieną čia atvykti, įkvėpti ir nurimti. Kviečiame aplankyti dvi parodas: K. Dereškevičiaus „Besišypsanti“ ir L. Jusionio „Žingsnių skaičiavimas“. Interpretuodami tapytojų raišką pamėginsime patys sukurti meno kūrinį – atviruką, kuris primins vasarą, atostogas ir šią vaizdingą vietovę.
Liepos 13 d., ketvirtadienį, 17 val. užsiėmimas „Spalvų virsmas“
Skirtas šeimoms, turinčioms įvairaus amžiaus vaikų.
Koks nuotykis dailininkų darbuose atrasti spalvų virsmą – ekspresyvius potėpius, švelnius atspalvių perėjimus. Kviečiame šeimas K. Dereškevičiaus parodoje „Besišypsanti“ ir L. Jusionio „Žingsnių skaičiavimas“ išbandyti vizualinio mąstymo užduotis, kartu įsilieti į kūrinius ieškant asociacijų, jausmų ir nuotaikų. Kūrybinėse dirbtuvėse nerkite į spalvų virsmą, spontaniškai kurkite atspaudus. Vietos atrasime ir jausmų raiškai, ir netikėčiausiems kūrybiniams sumanymams!
Liepos 14 d., penktadienį, 17 val. užsiėmimas„Patirti parodą?“
Skirtas suaugusiems ir jaunimui.
Kviečiame suaugusiuosius K. Dereškevičiaus parodą „Besišypsanti“ ir L. Jusionio „Žingsnių skaičiavimas“ aplankyti kitaip. Pasivaikščiokite kūrybiškai – interaktyviai įsiklausykite į pasakojimus, stebėkite dailininkų reflektuojamas būsenas ir atraskite asmeninį santykį su meno kūriniais. Parodose kartu kursime dialogą ir interpretacijas, dalysimės mintimis žaismingai tyrinėdami. Tad iki jaukaus kūrybinio pasivaikščiojimo!
Liepos 15 d., šeštadienį, 17 val. užsiėmimas „Pagauk geriausią atostogų kadrą“
Skirtas suaugusiems ir jaunimui.
Ar žinojote, kad savo fotografijos įgūdžius galite pagerinti mokydamiesi iš dailininkų? Kviečiame pasivaikščioti po tapytojo L. Jusionio parodą „Žingsnių skaičiavimas“. Mėgaudamiesi stebėkite ir tyrinėkite meistriškai išgrynintą kompozicijos ir spalvų dermę autoriaus kūriniuose. Susipažinę su minimalistine plastika, kinematografine logika, apribotu žiūrėjimo lauku, pabandykite tai pritaikyti „gaudydami“ geriausią atostogų kadrą telefonu ar fotoaparatu.
Liepos 18, antradienį, 17 val. ir 21 d., penktadienį, 17 val. užsiėmimas „Sakuros žiedai“.
Kaip skamba japoniška daina? Ką reiškia žodis „sakura“? Užsiėmimo pradžioje tyrinėsime augalus ir minsime mįsles. Vėliau kursime rožinius sakurų žiedus. Jei norėsite, galėsite jais papuošti jūsų atsineštą medžio šakelę, kuri taps gražia dovana.
Liepos 19 d., trečiadienį, 17 val. užsiėmimas „Virvelinis žmogutis“
Kasdieniniame gyvenime mums dažnai prireikia virvės. Tačiau iš šio paprasto galima susikurti ir daugybę stilingų bei neįprastų puošmenų. Makramė yra senovinis mazgų rišimo menas. Užsiėmimo metu keletą kartų suksime ir rišime virvę. Susikursime linksmą žmogutį, kuris taps puikiu jūsų kuprinės papuošalu arba raktų pakabučiu.
Liepos 20 d., ketvirtadienį, 17 val. užsiėmimas „Netikras sidabras“
Jau nuo seniausių laikų žmonės naudojo sidabrą papuošalams, pinigams ir net lietui „prišaukti“. O kaip atrodo netikras sidabras? Kokias grožybes iš jo galima sukurti? Paimsime aliuminio folijos lapus ir išspausime gražias gėles. Papuošime jomis atviruką, kuris taps puikia dovana.
Liepos 25 d., antradienį, 17 val. užsiėmimas „Medžio raižinys“
Seniausi Lietuvos didžiojoje kunigaikštystėje sukurti grafikos kūriniai – tai Pranciškaus Skorinos išleistų knygų iliustracijos, atliktos medžio raižymo technika. Lietuvių liaudies mene taip pat galime matyti nemažai medžio raižinių. Kviečiame išbandyti spausdinimą nuo iš anksto paruoštų medžio raižinio lentelių, kurias sukūrė profesionali grafikė.
Liepos 26 d., trečiadienį, 17 val. užsiėmimas „Botaniniai piešiniai“
Botaniniai piešiniai paplito Apšvietos amžiuje, kai buvo skiriama daug dėmesio mokslui, taip pat ir botaniniams tyrinėjimams. Šiais laikais kiekvienas studijuojantis botaniką turi mokėti nupiešti augalą. Piešinys leidžia giliau pažinti augalo struktūrą, tyrinėti jį. Edukacinio užsiėmimo metu piešime Juodkrantės augalus. Į užsiėmimą bus galima atsinešti ir savo norimus piešti augalus ar gėles.
Liepos 27 d., ketvirtadienį, 17 val. užsiėmimas „Gražiausia vardo raidė“
Viduramžių knygose galime grožėtis inicialinėmis arba pirmosiomis išdidintomis teksto raidėmis, kurios primena paveikslus. Jos būdavo puošiamos ornamentais ir netgi figūrinėmis kompozicijomis. Ir šių laikų knygų mene galime pamatyti piešiniais ar ornamentais apipavidalintų pirmųjų raidžių. Kviečiame sukurti savo vardo ar pavardės pirmosios raidės projektą ir jį dekoruoti.
Liepos 28 d., penktadienį, 17 val. užsiėmimas „Augalų monotipijų atvirukai“
Augalų faktūros yra labai įdomios, turtingos. Augalus galima ne tik piešti, bet ir spausdinti. Siūlome įamžinti vasarą ir susikurti augalų monotipijas, kurias pritaikysime savo kūrybos atvirukams.
Edukacinių užsiėmimų bilieto kaina moksleiviui – 3,00 Eur, suaugusiajam – 5,00 Eur, šeimai – 6,00 Eur. Daugiau informacijos tel. (8 46) 410 421 arba el. paštu domsaicio.edukacija@lndm.lt, https://www.lndm.lt/kurybines-dirbtuves-seimoms/
Projektą remia Neringos savivaldybė
Informaciją teikia Prano Domšaičio galerijos direktorė Skaistė Marčienė, skaiste.marciene@lndm.lt, +370600 39972
LNDM Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus vadovė Rūta Statulevičiūtė-Kaučikienė, tel. +370 667 08548, el. p. ruta.kaucikiene@lndm.lt
Lietuvos nacionalinis dailės muziejus – vienas didžiausių nacionalinių meno muziejų Lietuvoje, kaupiantis, saugantis, tiriantis, konservuojantis, restauruojantis ir populiarinantis nacionalinės svarbos dailės, meno ir kultūros istorijos vertybes. LNDM kolekcija eksponuojama devyniuose padaliniuose Vilniuje, Klaipėdoje, Palangoje ir Juodkrantėje.