NAUJIENOS

Kviečia tapti tarptautinio projekto
2021-09-15

Kauno IX forto muziejus kviečia menų, žurnalistikos studentus ir dėstytojus tapti tarptautinio projekto „Ecce homo: tiems, kurie liko“ dalimi. Projektas, kurį 2021–2022 m. vykdo Kauno IX forto muziejus bendradarbiaudamas su Kaunas 2022, koncentruojasi į Holokausto temą ir meninį jos pateikimą. Besidomintieji meno etika, atminties procesų įamžinimu, praktiniais patarimais ir metodais, kaip meninėmis priemonės išreikšti sudėtingas istorines temas, kviečiami registruotis į kūrybines-edukacines dirbtuves su menininku Bruce Clarke.
Bruce Clarke – litvakų kilmės menininkas, kuris šiuo metu gyvena Prancūzijoje. B. Clarke seneliai kilę iš Kauno 1930-aisiais sugebėjo emigruoti į Pietų Afriką – po Holokausto Lietuvoje nebuvo rasta jokių kitų gyvų jo šeimos narių. Menininkas integruoja savo politinį įsipareigojimą ir žmogaus teisių siekimą į savo vizualiųjų menų tyrimus. Jis įgyvendino daugybę projektų, susijusių su atmintimi Ruandoje bei kitose šalyse. B. Clarke tikisi, kad jo menas, kuris yra kritinio apipavidalinimo srovės dalis, paskatins apmąstyti šiuolaikinį pasaulį ir jo reprezentavimą. Su jo kūryba galima susipažinti: https://www.bruce-clarke.com
Dalyviai galės tęsti pažintį su menininku Bruce Clarke, dalyvauti teorinėse ir praktinėse dirbtuvėse ir 2022 metais. Kitais metais jis Kauno IX forto muziejuje kurs dviejų dalių meninę instaliaciją, skirtą aktualizuoti praeities visuomenės netektis, patirtas nacistinės okupacijos metu. Kūrybos proceso metu organizuojamos dirbtuvės – unikali proga išgirsti neeilinę menininko patirtį, įgytą Pietų Afrikos Respublikoje, Ruandoje ir Europoje, pasigilinti į meno ir istorinės atminties santykį, meno vaidmenį memorialiniuose procesuose. Dalyviai galės iš arčiau susipažinti su menininko Bruce Clarke darbo metodais ir prisidėti kuriant išskirtinę meninę instaliaciją Kauno IX forto muziejuje.
REGISTRACIJA: https://forms.gle/4LYBpzLMGLEwKbH97 
Susitikimas ir dirbtuvės vyks ANGLŲ KALBA. Dalyvių skaičius ribotas.


Informacijos šaltinis FB paskyra Kauno IX forto muziejus