NAUJIENOS

Kviečia Lietuvos švietimo istorijos muziejus
2021-07-21

Lietuvos švietimo istorijos muziejus kviečia į vieno garsiausių XX a. siurrealisto René Magritte parodą – „Rene Magritte.Graphic Works”.

Jau šimtmetį istoriją puoselėjantis Lietuvos švietimo istorijos muziejus meno gurmanus kviečia į vieno garsiausių XX a. siurrealisto René Magritte parodą – „Rene Magritte. Graphic Works”. Muziejus išskirtinai šiai parodai atveria naujas erdves, kuriose liepos 23 – lapkričio 1 dienomis meno mylėtojai bus kviečiami susipažinti su dailininko litografijos darbų paroda.
„René Magritte. Graphic Works“ parodą sudaro eksponatai iš privačios kolekcijos. Tai 56 originalios René Magritte litografijos iš dviejų rinkinių – „Maldororo giesmės“ („The Songs of Maldoror”) ir „Gyvenimo būtinybės ir sapnų pasekmės” („The necessities of life and the consequences of dreams”).
Poetinis romanas „Maldororo giesmės“ sudarytas iš šešių kantonų. Kūrinį 1869 m. parašė Urugvajuje gimęs prancūzų rašytojas Isidore Ducasse (1846-1970), grafo de Lautréamont slapyvardžiu. XX a. pradžioje šis romanas tapo kūrybos įkvėpimu daugeliui siurrealistų. Tarp jų ir René Magritte, sukūręs visą seriją iliustracijų „Maldororo giesmėms”, kurios eksponuojamos šioje parodoje. Šios litografijos buvo išleistos Belgijoje 1948 m. leidykloje „La Boétie”. Visos „Maldororo giesmės” litografijos yra atspausdintos ant rankų darbo kreminio popieriaus „Vélin pur chiffon”. Šios serijos tiražas ribotas – nuomeriai nuo 1523 iki 4100, išleista „La Boétie” leidykloje, Briuselyje, Belgijoje, 1948 m.
Parodoje eksponuojamuose piešiniuose menininkas naudojo trumpalaikį ir eksperimentinį prisilietimą  techniką, kuri atskleidžia jo virtuoziškumą. Piešiniuose aiškiai vaizduojama viena iš mėgstamiausių jo temų: paslapties ir kasdienės tikrovės susiliejimas.
Vieno garsiausių Belgijos dailininko darbai į Kauno miestą atvežami pirmą kartą, todėl tai išskirtinė galimybė pamatyti pasaulinio lygio menininko kūrybą, jaukioje Lietuvos švietimo istorijos muziejaus aplinkoje.
Parodą organizuoja „Art Expo SIA” (Ryga, Latvija), Lietuvos švietimo istorijos muziejus.
Paroda veiks 2021 m. liepos 22 d.–lapkričio 1 d.


Informacijos šaltinis FB paskyra Lietuvos švietimo istorijos muziejus