NAUJIENOS

Kovas Tauragės krašto muziejuje
2023-03-07

Parodos „Vilko vaikai Saksonijoje“ atidarymas

03-04 12 val.

vilko vaikai

Pastaraisiais metais viešai prabylama apie reiškinį „vilko vaikai“ – tai be tėvų likę vaikai ir paaugliai iš šiaurinių Rytprūsių teritorijų, kurie, pasibaigus Antrajam pasauliniam karui, bent jau kurį laiką turėjo slėpti savo vokišką kilmę. Pirmąkart Lietuvoje pristatoma paroda „Vilko vaikai Saksonijoje“. Atidarymas vyks Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ (Tauragės pilies menėse) kovo 4 d. 12 val. Kviečiame šeštadienio popietę praleisti muziejuje.

Daugiau: https://tauragesmuziejus.lt/renginiai/parodos-vilko-vaikai-saksonijoje-atidarymas/

 

III-oji Tauragės apskrities tradicinių šokių vakaronė suaugusiems „Grajyk, muzikonte – kaimynele šuoks“

03-07 18.30 val.

instrumentai

Šiais metais kovo 7 d., Tauragės apskrities šokių mylėtojus pakviesim į III-ąją tradicinių šokių vakaronę suaugusiems „Grajyk, muzikonte – kaimynele šuoks“. Tai galimybė susirinkusiems pristatyti savo krašto dainas, tradicinius šokius, instrumentinę muziką. 2023 metais Tauragė paskelbta Lietuvos kultūros sostine, todėl stengsimės surinkti ir išmokyti kuo daugiau Tauragės krašto folklorinių šokių. Renginys vyks Norkaičiuose, Meistrų g. 10 (Tauragės raj.).

 

Šiaurės Lietuvos fotomenininkų asociacijos grupinės parodos „Laisvai“ atidarymas

03-10 16 val.

fotomenininkai

2022 metais Panevėžyje fotografijos dienos metu užsimezgusi bendrystė paskatino fotografinius mainus tarp dviejų Lietuvos miestų – Tauragės ir Panevėžio. Pirmasis Šiaurės Lietuvos fotomenininkų asociacijos narių vizitas Tauragėje pažymimas grupine paroda „Laisvai“.

Prof. dr. Remigijus Venckus teigia, jog „Eksponuojama kūrinių kolekcija yra tituluojama žodeliu „Laisvai“. Toks pavadinimas lemia fotografijos ir laisvės fenomeno paraleles. Pirmiausiai, nesuklysiu teigdamas, kad visiems meno pasaulio žmonėms yra suprantama, jog bet kuriam kuriančiam asmeniui tikrai yra svarbu būti ir jaustis laisvam. Menininkai yra vieni iš nedaugelio visuomenės narių, kurie labiausiai suvokia ir vertina laisvę. Tikras malonumas aplanko tik tuomet, kai galima kurti nutolus nuo griežtai primetamų temų arba ypač griežto, biuro kultūrą ženklinančio darbo grafiko“.
Parodoje dalyvauja 22 autoriai iš visos Lietuvos. Kovo 10 d. 16 val. kviečiame į Fotografijos galeriją, kur bus atidaryta paroda „Laisvai“, vyks susitikimas su autoriais.

 

Algio Kasparavičiaus personalinės parodos „Atsitiktiniai prisiminimai“ atidarymas

03-14 18 val.

algis kasparavicius

Algis Kasparavičius yra skulptorius, instaliacijų bei objektų kūrėjas. Menininkui būdingas filosofinės ir daugiasluoksnės kūrybos plėtojimas, kurios centre dažnai atsiduria vidinio žmogaus pasaulio, šiuolaikinės visuomenės ir joje įsigalėjusių ritualinių praktikų temos. Kurdamas instaliacijas, A. Kasparavičius neretai režisuoja detektyvinio siužeto elementų kupiną situaciją, kurioje manipuliuojama ne tik žiūrovui nesunkiai atpažįstamais įvaizdžiais, bet ir pačiu laiku bei erdve. Iš natūralaus būvio iškrentantys, vidinės įtampos kupini A. Kasparavičiaus objektai tarpsta tarp praeities ir ateities įvykių, o žiūrovas kviečiamas išgyventi būseną „tarp tikrovės ir iliuzijos“.

 

Kovo 14 d. 18 val., Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ (Pilies menėse) bus atidaroma Algio Kasparavičiaus personalinė paroda „Atsitiktiniai prisiminimai“.

Daugiau: https://tauragesmuziejus.lt/renginiai/algio-kasparaviciaus-personalines-parodos-atsitiktiniai-prisiminimai-atidarymas/

 

Neplanuotas gyvenimas: santuoka sovietinėje visuomenėje. Kas šiandien pasikeitė?

03-23 17 val.

neplanuotas gyvenimas

Muziejus kviečia į renginį, kurio metu kalbėsime apie santuoką sovietinėje visuomenėje. Kovo 23 d. 17 val. Tauragės pilies menėse bus pristatyta 2022 metais išleista mokslinė Dalios Leinartės monografija „Neplanuotas gyvenimas: šeima sovietmečio Lietuvoje“. Visai neseniai Kultūros ministerija paskelbė kasmetinio Knygos meno konkurso nugalėtojus, tarp kurių atsidūrė ir ši knyga. Ji taip pat buvo nominuota tarp penkių geriausių negrožinės literatūros knygų, išleistų 2022 m. Lietuvoje.

„Neplanuotas gyvenimas: šeima sovietmečio Lietuvoje“ renginio metu pristatys pati autorė, o ištraukas iš knygos skaitys močiutė, dukra ir anūkė – trys jums gerai atpažįstamos tauragiškės.

Daugiau: https://tauragesmuziejus.lt/renginiai/neplanuotas-gyvenimas-santuoka-sovietineje-visuomeneje-kas-siandien-pasikeite/

 

PASKAITA APIE ŠIUOLAIKINĮ MENĄ

paskaita

Prieš pat atidarant Tauragės pilies menėse Algio Kasparavičiaus parodą autorius skaitys paskaitą ŠIUOLAIKINĖS SKULPTŪROS TENDENCIJOS. Nepraleiskite progos kovo 14 d. 17 val. pagilinti žinias apie šiuolaikinį meną. 

 

POKALBIS APIE FOTOGRAFIJĄ

požerskis

Pokalbis apie tai, kaip fotografas Romualdas Požerskis tapo fotografu, kodėl buvo išmestas iš universiteto ir kodėl 1991 sausio 12 dieną į Seimo rūmus jis pateko per tualeto langą. Autorių kalbina Juozas Petkevičius.

Klausyti: https://www.youtube.com/watch?v=c4DfTJ9HqyI&list=PLKcDwlfFmStZdHtwMSKNH0H5MM12k936t&index=3

 

TRYS ISTORINĖS PARODOS

parodos

Jeigu nespėjote pamatyti, vis dar turite progą. Tauragės krašto muziejuje SANTAKA eksponuojamos trys Lietuvos ir Tauragės istoriją pasakojančios parodos:

Romualdo Požerskio paroda „1991 sausis“ Fotografijos galerija iki kovo 5 d.
Paroda „Lietuvos spaudos fotografija 2022“ Edukacijų centre iki kovo 25 d.
Parodos „Mūsų vėliavos 1918-1940“ Istorijos ekspozicija iki liepos 10 d.