NAUJIENOS

Kartūnos kodas, paskaitos ir koncertai
2023-03-22

Paskaita „Viena iš 189: Magdalena Avietėnaitė Lietuvos Respublikos diplomatinėje tarnyboje. Kontekstai“

03 23 14:00

avietenaite

Kviečiame į istorikės dr. Vilmos Akmenytės-Ruzgienės (LR Seimo kanceliarija) viešą paskaitą „Viena iš 189:Magdalena Avietėnaitė Lietuvos Respublikos diplomatinėje tarnyboje. Kontekstai“. Paskaitoje apžvelgsime M. Avietėnaitės karjeros kelią, karjeros galimybes to meto diplomatinėje tarnyboje ir šio darbo iššūkius. Taip pat aptarsime M. Avietėnaitės vaidmenį atstovaujant Lietuvai tarptautiniuose renginiuose, šių renginių reikšmę. Taip pat temas, kuriomis tarptautinėse konferencijose pasisakė M. Avietėnaitė, – dalis jų ypač aktualios ir šiandienos visuomenėje. Ši paskaita tai parodos „Šviesa pro stiklo lubas: Magdalena Avietėnaitė (1892–1984) – tarpukario valstybės įvaizdžio kūrėja“ renginių ciklo dalis.

Daugiau: https://ciurlionis.lt/veikla/padaliniai/m-k-ciurlionio-dailes-muziejus/renginiai/paskaita-viena-i6-189-magdalena-avietenaite-lietuvos-respublikos-diplomatineje-tarnuboje-kontekstai/

 

„Kartūno kodas. Alytaus medvilnės kombinato palikimas“

03 23 17:00

kartūno kodas

Kauno paveikslų galerijoje ekponuojamos parodos fokuse – Alytaus medvilnės kombinato dailininkės, jų sukurtų audinių projektai ir pavyzdžiai, gamyklos audinių katalogai – margos raštų enciklopedijos, galinčios atkurti monochrominių vaikystės ir jaunystės fotografijų spalvas, sugrąžinti prisiminimus apie gėlėtas sukneles ar vaikystės miego patalus. Drauge su margaspalvių audinių istorija „Kartūno kodas“ sugrąžina dar margesnius buvusių darbuotojų prisiminimus. Emocingoje, tarsi ką tik prieš žiūrovą išpakuotoje parodos ekspozicijoje – garsaus fotografo alytiškio Vytauto Stanionio ir jo kolegės Zitos Stankevičienės fotografijos, dokumentuojančios medvilnės kombinatą nuo pat statybų pradžios iki 2019 m. įmonės teritoriją nusiaubusio gaisro, nuo įžvalgių, sovietinius kanonus peržengiančių darbo, švenčių ir buities fotografijų iki įnirtingo 2007 m. darbuotojų streiko fotodokumentikos. Paroda „Kartūno kodas“ siekia atkoduoti Alytaus medvilnės kombinato palikimą ir šį kodą sugrąžinti mums kaip svarbų savasties genomą.

Daugiau: https://ciurlionis.lt/veikla/padaliniai/kauno-paveikslu-galerija/parodos/kartuno-kodas-alytaus-medvilnes-kombinato-palikimas/

 

Romualdo Balinsko paroda „Tie kambariai“

03 23 16:30

tie kambariai

Romualdas Balinskas yra ekspresionistinės tapybos atstovas, paskutiniu metu labiau linkstantis į abstrakcionizmą. Kūryba išsiskiria plastinės raiškos pokyčiais, neprarandant savitumo ir autentiškumo, polinkio į monochromiją. Būdingas išplėstas tapybos lauko supratimas, kvestionuojant jo fizines ribas. Kūrybinio dėmesio centre – žmogus. Dažnai sunkiai identifikuojamas, be veido bruožų, belytis, pavaizduotas tarp aiškiai atpažįstamų fizinės aplinkos daiktų. Vizualinių elementų neišbaigtumas verčia žiūrovą patį pabaigti pasakojimą. Dailininkui tapymo aktas yra lyg ritualas, turintis aiškią mintį ir intencijas. Paroda eksponuojama M. K. Čiurlionio namuose-muziejuje Druskininkuose.

Daugiau: https://ciurlionis.lt/veikla/padaliniai/m-k-ciurlionio-namai-muziejus/parodos/romualdo-balinsko-paroda-tie-kambariai/

 

Viktoro Paukštelio ir Vladimiro Tarasovo koncertas „Barokiniai gobelenai”

03 30 17:30

paukštelis

Tai muzikinis įvykis, lydintis parodą „Viktoras Paukštelis. Chromatika. Tapyba (2020–2023)”, kuriame susitinka barokinė muzika ir šiuolaikinė improvizacija – įspūdingasis Viktoras Paukštelis ir džiazo meistras Vladimiras Tarasovas. Abu menininkai, garsėjantys ir kaip vizualiųjų menų talentai bei nuolat siekiantys turtinančio ryšio tarp disciplinų, šįkart ieškos bendro vardiklio tarp dviejų šimtmečiais nutolusių muzikos stilių. V. Paukštelis gros baroko „audinį“, o V. Tarasovas apipins jį improvizaciniais elementais – šitaip „Pasagos“ akustiką papuoš netikėti ir kartu atpažįstami muzikiniai barokiniai gobelenai. Koncerto metu skambės žymiausių ir skirtingų savo kompozicijų ornamentika baroko kompozitorių Johanno Sebastiano Bacho, Domenico Scarlatti, Jean-Philippe Rameau kūriniai, kuriuos jungs šiuolaikinė improvizacija.

Daugiau: https://ciurlionis.lt/veikla/padaliniai/m-k-ciurlionio-dailes-muziejus/renginiai/viktoro-paukstelio-ir-vladimiro-tarasovo-koncertas-barokiniai-gobelenai/

 

Dailės terapija netikėtai: „Kraupios istorijos“

waliszewska

Kviečiame į terapinius užsiėmimus suaugusiesiems parodoje „Kraupios istorijos: Aleksandra Waliszewska ir Rytų bei Šiaurės Europos simbolizmas“ su Sigita Kupčiūniene.
Ar viskas yra tik taip, kaip matome? Ar bijome pažvelgti, nes negražu, netobula, bjauru? O gal tai tik simboliai, ženklai, archetipai? Ar tikrai tai, ko nenorime matyti, neegzistuoja? Kviečiame į žaidimą-tyrinėjimą apie tai, ką man pasakoja „Kraupios istorijos“.

Daugiau: https://ciurlionis.lt/veikla/padaliniai/m-k-ciurlionio-dailes-muziejus/renginiai/dailes-terapija-netiketai-kraupios-istorijos/

 

Kviečiame dalyvauti piešinių konkurse „Iš slaptųjų Kauno miesto kronikų“ (J. Kaupo pasakos „Daktaras Kripštukas pragare” motyvais)

daktaras kripštukas

Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus ir A. ir P. Galaunių namai-muziejus 6-19 metų jaunuolius kviečia dalyvauti piešinių konkurse „Iš slaptųjų Kauno miesto kronikų“ (J. Kaupo pasakos „Daktaras Kripštukas pragare” motyvais). Konkurso tikslas – skatinti vaikų ir jaunuolių susidomėjimą lietuvių išeivijos rašytojo, urbanistinės pasakos pradininko Juliaus Kaupo kūrybiniu palikimu.
40 geriausių darbų bus eksponuojami A. ir P. Galaunių namuose-muziejuje. Jų autoriai bus apdovanoti laureato arba I, II ar III vietos diplomais. I vietų laimėtojai kiekvienoje amžiaus grupėje bus apdovanojami Dalios, Jūratės ir Algio Kaupų šeimos iniciatyva įsteigtu piniginiu prizu, o II, III vietų laimėtojai – daiktiniais prizais.

Daugiau: https://ciurlionis.lt/veikla/padaliniai/a-ir-p-galauniu-namai-muziejus/renginiai/piesiniu-konkursas-is-slaptuju-kauno-miesto-kroniku/

Kovo 26 d. nemokamas muziejų sekmadienis!
Lankytojų lauksime M. K. Čiurlionio dailės muziejuje, Kauno paveikslų galerijoje, Istorinėje LR Prezidentūroje bei M. K. Čiurlionio namuose-muziejuje ir V. K. Jonyno galerijoje Druskininkuose.