K. BINKIO „ATŽALYNAS“: „ATŽALYNAS AUGA, PONE MOKYTOJAU! AUGA….GRAŽUS ATŽALYNAS AUGA“

Vilniaus g. 41, LT-01119 Vilnius
el. p. edukacija.ltmkm@gmail.com

5–30 1 3.00€ 4-8 klasė

Apie poetą, dramaturgą, vertėją Kazį Binkį (1893–1942) nedaug parašyta straipsnių, monografijų, nedaug žinome ir apie jo gyvenimą. Jis buvo tarpukario Kauno menininkų bohemos siela, kurio jauni poetai net prisibijojo. Menininkai nuolat kėlė literatūrinį maištą, žodžio Edukacinio užsiėmimo forma: edukatoriaus pasakojimas, diskusija. 3 kišenėje neieškojo, stovėjo pirmose lietuvių literatūros avangardo eilėse. Drama „Atžalynas“ sukurta remiantis tikrais įvykiais „Aušros“ gimnazijoje. Šį kūrinį statė Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Šiaulių dramos teatrai. Tai įtaigi, nuotaikinga drama, alsuojanti tarpukario Lietuvos optimizmu ir noru aukotis, vertybėmis, kurių taip trūksta šiandienos gyvenime. K. Binkiui buvo svarbi auganti karta, jų moralė, dvasinės vertybės. Užsiėmimo-diskusijos metu kelsime klausimą, ar šis kūrinys gali būti pavyzdžiu šių dienų jaunuoliams? Juk autorius „Atžalyne“ lyg ir nubrėžė gaires, nurodė siekius jaunimui. Diskutuosime, koks likimas ištiko „Atžalyno“ kartos žmones, kaip šių dienų jaunuoliai supranta draugystę. Ar aukojimasis dėl draugo, garbė, geri mokinių ir mokytojų santykiai tėra atgyvena?
Programą parengė Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus

Vilniaus g. 41 LT-01119 Vilnius
tel. (8 5) 2622406