NAUJIENOS

Istorijų namai kviečia į ekskursiją
2021-08-04

Pavasarį Lietuvos nacionalinio muziejaus kompleksas T. Kosciuškos g. 3 buvo atvertas visuomenei ir tapo naująja vilniečių lankoma viešąja erdve!
Ši ilgą laiką uždara buvusi teritorija yra unikalioje vietoje. Ji išsidėsčiusi Kalnų parko šiaurės vakarinėje papėdėje, visai šalia pagrindinių Vilniaus miesto gamtinių arterijų – Neries ir Vilnios upių – santakos.
Be gamtinio konteksto, labai svarbi yra istorinė šios vietos ašis. Tiek T. Kosciuškos g. 3 pastatai, tiek šalia esanti Buvusi areštinė (T. Kosciuškos g. 1) yra saugomoje teritorijoje, įeina į Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato teritoriją. Šioje vietoje buvo politinis kalėjimas, kariuomenės areštinė, civilinė areštinė, kareivinės, mokykla-internatas ir galiausiai – muziejus.
Kviečiame registruotis į ekskursiją ir susipažinti su šios vietos gamtine aplinka ir įvairiasluoksniu istoriniu kontekstu! Jūs galėsite ne tik pasivaikščioti po Istorijų namų aplinką, bet ir aplankyti Buvusios areštinės vidinius kiemelius.
Vieta – Istorijų namų kiemelis (T. Kosciuškos g. 3, Vilnius).
Laikas – rugpjūčio 4 d. 18 val., rugpjūčio 11 d. 18 val., rugpjūčio 18 d. 18 val., rugpjūčio 25 d. 18 val.
Trukmė – 60 min.
Kaina – 2 Eur (ekskursijos bilietą reikia įsigyti Istorijų namų kasoje).
Dėmesio! Būtina išankstinė registracija: http://bitly.ws/fdV3 
Vadovaujantis ribojimais dėl COVID-19 valdymo, ekskursijoje gali dalyvauti ne daugiau nei 25 asmenys, todėl iš anksto atsiprašome nespėjusių užsiregistruoti.


Informacijos šaltinis FB paskyra Parodų erdvė Istorijų namai / House of Histories