NAUJIENOS

Įminta eksponato paslaptis
2023-11-20

Vienas įstabiausių Karo muziejaus eksponatų – vokiškas karabinas „Mauser 98k“. Dažnam gali kilti klausimas, kas gi čia tokio. Juk šio modelio ginklų buvo pagaminta daugiau nei 14,5 milijono. Jokiu būdu negalėtume teigti, kad tai yra retenybė, tačiau būtent šis ginklas yra net labai unikalus. Nes... yra įaugęs į medį ir Rezistencijos salėje eksponuojamas su išpjauta medžio kamieno dalimi.

 

Yra pasakojimų apie medžio kamiene aptiktus įstrigusius šovinius, kažkas perkirstoje malkoje rado įstrigusių sviedinio skeveldrų. O čia – visas ginklas! 2011 m. vasario 12 d. medkirtys – pjūklininkas Jurijus Švikas, darbavęsis miške Meiliūnų k., Ukmergės r., rado 70–80 metų eglėje, maždaug vieno metro nuo žemės aukštyje, ginklą, kurio vamzdis buvo įaugęs į medį. 

 

Šią savaitę įmonė MB „Meno kūrinių tyrimai“ atliko rentgenologinį eksponato tyrimą ir dabar matyti, jog įaugusi dalis per visą tą laiką neprarado savo formos. Karo muziejus dėkoja įmonei už puikiai atliktą darbą. Dabar galime pamatyti ir kitą neįtikėtino eksponato dalį.

 

Vytauto Didžiojo karo muziejaus informacija