NAUJIENOS

Gegužė Tauragėje
2023-05-08

Pavasaris pilyje gražesnis. Tikrai! Kiemelio medžiai pamažu bunda, ąžuolai po lėto po lėto, bet tvirtai leidžia savo lapus. Tuoj medžių žaluma užims visą dangų. Tada vėliau jau vasarą kiemelis taps ramybės oaze nuo plento šurmulio ir nuo kaitrios saulės. Ką muziejus žada gegužiui?

Mums gegužė – tai Muziejų naktis. Tęsiam Kultūros muitinę, kalbam apie vilko vaikus, susitinkame su menininkais. Nemažai dėmesio skirsime edukacinėms veikloms.

KULTŪROS MUITINĖ: muzikos mėnuo A. Čepausko galerijoje

05-11 18 val.

pianinas

Kviečiame į trečią Kultūros muitinės renginį! Gegužės 11 d. 18 val. „muzikinė muitinė“ atsivers Skaudvilėje A. Čepausko dailės galerijoje – čia vyks koncertas „Pinu dainų pynę“. Išgirsite Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centro moterų vokalinio ansamblo „Vėtrungė“ ir jaunimo dainavimo studijos „Vivo“ atliekamus kūrinius.

Daugiau: https://tauragesmuziejus.lt/renginiai/kulturos-muitine-muzikos-menuo-a-cepausko-galerijoje/

 

Keliaujantis Aristavėlės dvaras

Gegužės 16, 17, 18 d.

aristaveles dvaras

Kuo kvepia dvare? Koks dvaro patiekalų skonis? Kaip rengdavosi dvariškiai?Atsakymus į šiuos klausimus sužinosite edukaciniuose užsiėmimuose. Gegužės 16–18 d. Pilies kiemelis pavirs dvaru. Čia įsikurs „Keliaujantis Aristavėlės dvaras“, atvešiantis dvariškas edukacijas vaikams ir suaugusiems. Norėdami dalyvauti nemokamose suaugusiųjų edukacijose, registruokitės jau dabar.

 Registracija: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfA8AsA-ynfacA87oLB1gOCi3Fho2fvt4ymAvttcOocMTvW-Q/viewform 

 

Muziejų naktis 2023

05-18 nuo 9 iki 24 val.

lazeriai

Gegužės 18 d. vėl visi keliai veda į muziejų. MUZIEJŲ NAKTIS – tradicinė kasmetinė akcija, atverianti muziejaus duris nemokamai viešnagei ir kultūrinei pažinčiai. Visą dieną nemokamas muziejaus lankymas Tauragės pilyje, Tremties ir rezistencijos muziejuje, Skaudvilės krašto muziejuje, A. Čepausko dailės galerijoje. 

Programa: https://tauragesmuziejus.lt/renginiai/muzieju-naktis/

 

Susitikimas su menininku Rimantu Dichavičiumi

05-18 18 val.

rimantas dichavičius

Muziejų naktį 2023 vyks susitikimas su fotografu, kurio darbai šiuo metu eksponuojami muziejaus Fotografijos galerijoje. Gegužės 18 d. 18 val. kviečiame dar kartelį apžiūrėti parodą „Žemaitija menininko Rimanto Dichavičiaus fotografijose“ ir pabendrauti su jos autoriumi Rimantu Dichavičiumi.

Daugiau: https://tauragesmuziejus.lt/renginiai/susitikimas-su-menininku-rimantu-dichaviciumi/

 

Daivos Genienės knygos „Nuodėmės parabolė“ sutiktuvės

05-18 20 val.

daiva genienė

Muziejų naktį skambės tauragiškės Daivos Genienės poezija iš jos neseniai išleistos knygos „Nuodėmės parabolė“. Knygoje kuriamas atskiras poezijos pasaulis, kaip sako autorė: „Gyvenimas – tai daugybė neužrašytų eilėraščių, neįvykusių scenarijų, nesutiktų žmonių. Eilėraštis suteikia teisę į tą akimirkos mikro gyvenimą, kelionę mikro visatoje, galimybę pabūti bet kuo, <...>“

Pirmoji knyga autoriui yra šventė, didelis įvykis pirmoji knyga yra ir jį supančiai aplinkai. Renginyje dalyvaus poetė ir jos bičiuliai iš meno pasaulio. Kviečiame tauragiškius tapti pirmaisiais, pasitinkančiais Daivos Genienės kūrybos knygą. Renginys vyks Tauragės pilies kiemelyje gegužės 18 d. 20 val.

 

Operacija „Vesna“. 75-ųjų trėmimų metinių minėjimas

05-23 18-20.30 val.

vesna

Šiemet sukanka 75 metai nuo masinio Lietuvos gyventojų trėmimo į Sibirą, vykusio 1948 m. gegužės 22-23 dienomis, vadinto „Operacija Vesna“ (iš rusų k. pavasaris). Tremties ir rezistencijos muziejus ir Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Tauragės filialas organizuoja masinio Lietuvos gyventojų trėmimo į Sibirą paminėjimą š. m. gegužės 23 d.

Programa: https://tauragesmuziejus.lt/renginiai/operacija-vesna-75-uju-tremimu-metiniu-minejimas/

 

Edukacija „Vienas atspaudas“

05-26 11 val.

edukacija

Edukacija yra „EX LIBRIS. Tauragė – Lietuvos kultūros sostinė/23“ projekto dalis. Kviečiame moksleivius į A. Čepausko dailės galeriją, kurioje Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos kultūros paveldo tyrimų ir sklaidos skyriaus edukatorė Lolita Putramentienė ves ekslibriso edukaciją.

Daugiau: https://tauragesmuziejus.lt/renginiai/edukacija-vienas-atspaudas/

 

Prakalbintų puodynių paslaptys

Gegužės 23 – birželio 30 d.

puodynės

Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centras kartu su profesionaliais keramikos meistrais vėl sieks atskleisti keramikos ir liaudies kūrybos grožį, atgaivinti bei plėtoti seniausią amatą – puodininkystę. Projekto praktinės veiklos supažindins visuomenę su viena seniausia duonos raugo ir viena moderniausia didelio formato šamoto skulptūrų pastatymo technikomis, jų istorijomis, gaminiais.

Programa: https://tauragesmuziejus.lt/renginiai/prakalbintu-puodyniu-paslaptys/

 

PARODOS MUZIEJUJE

parodos

PARODOS MUZIEJUJE:

Paroda „Mūsų vėliavos 1918-1940“ Istorijos ekspozicijoje bus iki liepos 10 d.
Vidos Karbauskienės paroda „Kodėl? ESU“ Edukacijų centre iki birželio 5 d.
Paroda „Žemaitija menininko Rimanto Dichavičiaus fotografijose“ Fotografijos galerijoje iki gegužės 27 d.
Ievos Vitartaitės gamtinio dekoro darbų paroda „Samanų paveikslai“ Skaudvilės krašto muziejuje nuo gegužės 4 iki 30 d.