EDUKACINIŲ PROGRAMŲ PAIEŠKA NAUJAUSIOS EDUKACINĖS PROGRAMOS SUKURTOS SPECIALIAI PROJEKTUI
Edukacinė programa parodoje „Telesforas Valius. Grafika“
Trumpalaikė

A. Goštauto g. 1, LT-01104 Vilnius

Informacija teikiama ir užsakymai priimami

tel. (8 5) 26 16 764

el. paštas kasiuliomuziejus@ldm.lt

20 1 1.00€ 1-12 klasė

Nakties etiudai
Užsiėmimas skirtas 1–5 klasių mokiniams

Telesforas Valius Lietuvos grafikos istorijoje žinomas kaip savito stiliaus kūrėjas, meistriškų medžio, linoraižinių ir spalvotų litografijų autorius. Tai dar viena pažintis su lietuvių dailininko, karo metais pasitraukusio svetur, gyvenimu ir kūryba. Unikaliam menininko braižui įtaką darė gimtosios Žemaitijos etninė kultūra, Austrijos, Vokietijos, Kanados bei modernistinė Paryžiaus dailė. Šio menininko kūryboje įtaigiai susijungė santūri žemaitiška rimtis bei Vakaruose įgyta spalvingos improvizacijos laisvė.
Praktinio užsiėmimo metu marmuravimo technika kursime spalvingus etiudus.

 

Amžinasis Paryžius
Užsiėmimas skirtas 5–12 klasių mokiniams

1956 m. Telesforas Valius pirmą kartą atvyko į Paryžių. Vėliau Paryžiuje lankėsi ne sykį, išbūdavo nuo kelių dienų iki kelių mėnesių, semdamasis vis naujų kūrybinių impulsų. Per tuos metus įvyko lūžis jo kūrybinėje biografijoje – į Valiaus kūrybą įsiveržė spalva, pasitelkta nauja technika: spalvota litografija, monotipija. Kardinaliai keitėsi ir menininko braižas, jo kūrinių plastinė kalba tapo lengvesnė, jam buvo patraukli improvizacijos laisvė, greitas efektingas rezultatas.
Susipažinę su T. Valiaus kūrybiniu palikimu, praktinio užsiėmimo metu įvairiomis grafikos technikomis kursime spalvotas improvizacijas.

Plakatas

 

Švietimo teikėjas

Lietuvos nacionalinis dailės muziejus

Vytauto Kasiulio dailės muziejus