NAUJIENOS

Dovanų Vilniui savaitė
2022-01-20

Maloniai kviečiame į Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos dovanų Vilniui savaitę. Renginiai ir gyvi , ir internetiniai. Programa prisegta. Turėsite galimybę pirmieji gyvai aplankyti restauruotą medinuką Polocko g. 52 . Registruotis būtina, nuorodos yra žemiau.

 V. MYKOLAIČIO-PUTINO MEMORIALINIS BUTAS-MUZIEJUS ir VENCLOVŲ NAMAI-MUZIEJUS sausio 24 dieną kviečia į projekto „MŪZika“ premjerą.
Ne paslaptis, jog mūzos ne tik aplanko kūrėjus, bet ir užsilieka jų namuose. Tarp knygų, už lentynų, giliausiuose stalčiuose ir net grindų plyšiuose. Projektas „MŪZika“ prikelia šias mūzas naujam gyvenimui, o jus kviečia išskirtines mažųjų muziejų erdves patirti kaip unikalias „scenas“ su gyvais muzikiniais pasakojimais, kuriuos kurs grupės „Keista bjauri Žuvis“ ir „Ambulance on fire“.
Premjerą galite stebėti čia: https://fb.me/e/1525Fd6YD

MEDINĖS MIESTO ARCHITEKTŪROS MUZIEJUS (Polocko g. 52) Vilniaus gyventojams ir svečiams dovanoja išskirtinę galimybę pasižvalgyti po ką tik atnaujintą ir dažais dar kvepiantį muziejaus pastatą. Sausio 25 - 28 dienomis, 12.30 - 13.30 val. vyks keturios ekskursijos, į kurias kviečiame registruotis čia: https://forms.gle/6srHBGfbUVVzXy5j7

V. MYKOLAIČIO-PUTINO MEMORIALINIS BUTAS-MUZIEJUS (Tauro g. 10-3) sausio 25-28 dienomis kviečia pietų pertraukos metu atsipalaiduoti ir pasiklausyti paslaptingų eksponatų garsų („ASMR Muziejuje“ perklausa), o popiet sužinoti naujų įdomių istorijų apie Balio Sruogos gyvenimą (Edukacija „Pažink Balį Sruogą“).
Kviečiame registruotis čia:
„Pažink Balį Sruogą“ https://forms.gle/XeWzxUdScGtUufnf7
„ASMR Muziejuje“ https://forms.gle/dGRCS4zmbL9xqXWE8

VENCLOVŲ NAMAI-MUZIEJUS sausio 24 ir 25 dienomis kviečia patirti vieną dieną Czeslawo Miłoszo Vilniuje virtualioje ekskursijoje! Nobelio literatūros premijos laureatas, vienas iškiliausių XX a. Europos ir Amerikos modernizmo autorių, paskutinis Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės pilietis... Koks gi buvo tas dingęs Miłoszo Vilnius? Kaip jo pamėgtos ir lankytos vietos atrodo šiandien? Kokie pastatai, žmonės jį supo? Kaip atrodė eilinė mokinio, vėliau studento Miłoszo diena tarpukario Vilniuje? Kviečiame pamatyti ir patirtį šį miestą poeto akimis.
Sausio 24 d. 11:00–12:00 val. ekskursijoje kviečiame dalyvauti moksleivius.
Sausio 25 d. 18:00 – 19:30 val. Vilniaus gimtadienio dieną kviečiame susitikti virtualioje ekskursijoje visus, kuriems įdomus Miłoszo Vilnius!
Daugiau informacijos: http://venclovunamai.lt/.../viena-diena-czeslawo-miloszo.../

Sausio 26 d. Venclovų namai kviečia į virtualaus spektaklio apie Paulių Širvį „Ir buvo kitas vyras“ premjerą. Paulius? Ar Povilas? Ne tik eilėraščiais, bet ir iš lūpų į lūpas sklindančiais pasakojimais, prisiminimais bei nuotykiais apipinta Širvio legenda atgyja. Aktoriaus Gedimino Rimeikos balsu bei kūnu vilniečiams puikiai žinomas poetas pasirodys dar nematytu, itin moderniu veidu: jo romantika tragiška, meilė – spygliuota, atmintis – apgaulinga, o asmenybė – suskilusi.
Premjerą galite stebėti čia: https://fb.me/e/1dwXBIShm

Kartu su Širviu muziejus prisimena ir kitas Vilniaus legendas – nuo paslaptingo Bazilisko iki nepakartojamo kunigaikščio Vildaugo, nuo „Pergalės“ saldainių iki šokoladu smaguriaujančių Gedimino prospekto meškučių. Visus, kuriems sostinė – tai ne tik gatvės ir namai, bet ir įvairiausius mitus slepianti erdvė, Venclovų namai kviečia kurti savo legendas ir dalyvauti iki vasario 11 d. vykstančiame konkurse „Vilniaus legendos“.
Daugiau informacijos: http://venclovunamai.lt/.../vilniaus-legendos-kurybos.../

V. KRĖVĖS-MICKEVIČIAUS MEMORIALINIS BUTAS-MUZIEJUS (Tauro g. 10-1) sausio 25-28 dienomis kviečia į interaktyvią edukacinę programą „Krivūlė Krėvei“. Naudojant dėliones ir papildytosios realybės funkciją per atsivėrusius tekstus, fotografijas, garso ir vaizdo įrašus susipažinsite su V. Krėvės gyvenimu ir kūryba virtualiai-gyvai.
Kviečiame registruotis čia:
https://forms.gle/dm5XWxPzjFLoiYSHA

Taip pat kviečiame aplankyti naują fotografijų parodą „Profesorių namai po mikroskopu: Tauro 10 istorijos“. Parodoje eksponuojami 1940–1990 m. „Profesorių name“ (Tauro g. 10) gyvenusių įžymių asmenybių – literatų, muzikų, aktorių, režisierių, mokslininkų – portretai. Šalia fotografijų pristatomi jų nuopelnai bei likimai. Gyvenimiškos ir dramatiškos įžymybių istorijos parodos lankytojus įkvėps domėtis ir plačiau pažinti vilniečius.
Kviečiame registruotis telefonu: (8-5) 262 01 48

BEATRIČĖS GRINCEVIČIŪTĖS MEMORIALINIS BUTAS-MUZIEJUS „BEATRIČĖS NAMAI“ (A. Vienuolio g. 12-1) sausio 29 d., šeštadienį, 16 val. kviečia į teatro „Arbatvakariai“ spektaklį „Mūsų Bėja“. Aktoriai Eglė Tulevičiūtė ir Kristijonas Siparis autentiškuose namuose atgaivina Beatričės Grincevičiūtės biografijos momentus, atspindi jos ankstyvuosius gyvenimo metus, pasakoja apie šeimą, Ilguvos dvaro aplinką ir jo tradicijas.
Kviečiame registruotis telefonu: 8 678 83655
Daugiau apie spektaklį:
https://vilniausgalerija.lt/.../daiva-sabaseviciene.../...

 Renginys yra www.700vilnius.lt programos dalis

* Dalyvavimas muziejų patalpose vyksiančiuose edukaciniuose užsiėmimuose, ekskursijose ir renginiuose - tik su išankstine registracija ir galiojančiu galimybių pasu. Renginiuose privaloma dėvėti ne žemesnio kaip FFP2 lygio respiratorių.