NAUJIENOS

Dar vienas pritaikytas muziejus
2022-09-30

Nuo šiolei turintieji klausos negalią gali aplankyti dar vieną jiems pritaikytą kultūros objektą – Mažeikių muziejaus struktūrinį padalinį Viekšnių vaistinės muziejų.

Mažeikių muziejus baigė įgyvendinti projektą, kurio metu sukurtas dokumentinis filmas apie garsų XX a. pirmos pusės ir vidurio provizorių iš Viekšnių Juozą Aleksandravičių. Filmo režisierė ir prodiuserė – Bernadeta Staskevičienė.

Į filmą sudėta glausta svarbiausia informacija apie šią neeilinę asmenybę, pateikiami jį pažinojusių asmenų pasakojimai, tarp jų – ir jo dukters Zofijos Aleksandravičiūtės – Navickienės. Bendradarbiaujant su Lietuvių gestų kalbos vertimo centro Šiaulių teritoriniu skyriumi, filmas įrašytas gestų kalba, taip pat turi vertimą į anglų kalbą.

Finansavimą dokumentiniam filmui sukurti skyrė Lietuvos kultūros taryba https://www.ltkt.lt, savo lėšomis prisidėjo ir Mažeikių rajono savivaldybė. Tad nuo šiolei turintieji klausos negalią į savo kelionių planus gali įtraukti ir Viekšnių vaistinės muziejų.

Informaciją teikia Mažeikių muziejus: https://mazeikiumuziejus.lt/naujienos/zmonems-su-klausos-negalia-dar-vienas-pritaikytas-muziejus/

 

viekšnių balandėlis

balandėlio dukra

bronė pakamanienė

danutė končienė

vaistininkas juozas

vaistažolininkė jadvyga

filmą remia lkt

filmo kūrėjų komanda

filmo kūrėjai