NAUJIENOS

Čiurlionio galerijos įsteigimo 100-metis
2022-04-12

Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus kviečia kauniečius ir miesto svečius į ekskursiją „Tarpukario kultūros židinys Pelėdų kalne“, skirtą Čiurlionio galerijos įsteigimo ir Kauno meno mokyklos 100-mečiams paminėti.
Ekskursijos metu aplankysite vieną romantiškiausių ir paslaptingiausių Kauno vietų – natūralioje Žaliakalnio reljefo pakopoje įsikūrusį parką bei XX a. 3 deš. pradžioje pastatytus Laikinosios Čiurlionio galerijos ir Kauno meno mokyklos pastatus. Sužinosite painią ir įkvepiančią šio architektūrinio ansamblio statybos istoriją. Išgirsite apie kuklias atidarymo iškilmes. Susipažinsite su meno mokyklos ir pirmojo Lietuvos muziejaus veikla: parodomis, ekspedicijomis ir kt. Kartu ieškosime mažojo sargo namelio, aiškinsimės dviejų kalvos pavadinimų poetiką ir skaičiuosime pelėdas ne tik ant meno mokyklos teritoriją rėminančios tvoros.
Ekskursijų laikai:
balandžio 23 d. 12.00 val.
balandžio 29 d. 17.00 val.
gegužės 6 d. 17.00 val.
gegužės 14 d. 12.00 val.
gegužės 20 d. 17.00 val.
Į ekskursiją būtina išankstinė registracija tel. +370 684 843 88.
Bilieto kaina: suaugusiesiems – 5 Eur, senjorams, studentams, moksleiviams – 2,50 Eur. Bilietų įsigijimo vieta ir ekskursijos pradžia – J. Zikaro namai-muziejus (J. Zikaro g. 3). Muziejuje atsiskaitoma tik grynaisiais pinigais.
Ekskursiją veda Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus Liaudies meno skyriaus archyvo rinkinio saugotoja Monika Gineikienė.
Ekskursijos trukmė – 60 min.
Maloniai kviečiame.


Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus informacija ir nuotr.