NAUJIENOS

Bažnytinio paveldo muziejaus veiklos
2023-11-14

Dr. Sigitos Maslauskaitės-Mažylienės paskaita „Šv. Juozapato Kuncevičiaus kultas ir atvaizdai Romoje“ (transliuojama nuotoliu)

Lakpričio 22 d. 18.00 val. paskaitoje dr. Sigita Maslauskaitė-Mažylienė pristatys Bazilijonų ordino istoriją Romoje, pasakos, kaip šventajame mieste įsišaknijo šv. Juozapato Kuncevičiaus kultas, kokiu laiku jis tapo ryškiausias ir kaip sunkmečiais globėjas užtaria rusėniškų kraštų tikinčiuosius.

Paskaitos transliaciją galima bus stebėti muziejaus „Facebook“ paskyroje.

Plačiau: https://bpmuziejus.lt/lt/pagrindinis-meniu/renginiai.html,paskaita-sv-juozapato-kunceviciaus-kultas-ir-atvaizdai-romoje

Papildomos ekskursijos į retai atveriamą Sapiegų giminės kriptą

Lapkričio 24 ir 25 d. muziejuje vyks išskirtinės ekskursijos „Sapiegos. Žemvaldžiai, politikai, mecenatai“. Šv. arkangelo Mykolo bažnyčia, pastatyta LDK kanclerio Leono Sapiegos (1557–1633) iniciatyva, tapo fundatoriaus šeimos mauzoliejumi. Šiuo metu kriptoje yra 22 karstai, fundatoriaus ir jo giminaičių sarkofagai, puošti XVII–XX a. pr. audiniais ir giminės atributika. Apie Sapiegų nuopelnus ir muziejuje saugomus su jais susijusius artefaktus pasakos muziejaus gidės.

Į ekskursijas būtina išankstinė registracija + 370 5 269 7800 arba el. p. edukacija@bpmuziejus.lt.

Plačiau: https://bpmuziejus.lt/lt/pagrindinis-meniu/renginiai.html,papildomos-ekskursijos-sapiegos-zemvaldziai-politikai-mecenatai


Šeimų šeštadieniai

Šeimų ekskursija „Ką dramblys veikia Katedroje?“

Lapkričio 18 d. 12.00 val. šeimoms skirtoje ekskursijoje leisimės į kelionę po praeitį. Kartu ieškosime praėjusių amžių istorijos pėdsakų, atrasime visus Vilniaus katedroje pasislėpusius gyvūnus. Ar pavyks juos suskaičiuoti ir atpažinti jų simbolines reikšmes? Sužinosime, ar tikrai pirmąją šventovę saugojo drakonai ir ką gi Katedroje veikia dramblys.

Įsigyti bilietą: https://tickets.paysera.com/lt/event/seimu-ekskursija-ka-dramblys-veikia-katedroje-24f5

 

Teatralizuota ekskursija po parodą Vilniaus katedros varpinėje

Lapkričio 25 d. 12.00 val. ir gruodžio 2 d. 12.00 val. muziejaus edukatorės kartu su profesionaliais aktoriais – klounados meistrais – ves teatralizuotą ekskursiją po parodą-žaidimą „Varpinė – Vilniaus laiko juosta“. Jų metu dalyvius lydės varpinėje apsigyvenęs grifonas, o ekskursijos vedėjai – klounados meistrai kartu su edukatore – atkreips dėmesį į reikšmingiausius iš šio bokšto matomus Vilniaus miesto pastatus. Intriguojantis, rimtas pasakojimas apie bokštą ir miesto istoriją susipins su klounų pokštais, išdaigomis ir provokacijomis, žaidžiant atgis septynių šimtmečių Vilniaus istorijos.

Įsigyti bilietą: https://tickets.paysera.com/lt/event/teatralizuota-ekskursija-po-paroda-vilniaus-katedros-varpineje