NAUJIENOS

Bažnytinio paveldo muziejaus naujienos
2023-10-03

Palaimintojo Teofiliaus Matulionio laiškų palikimo pristatymas

Spalio 11 d. 18 val. muziejuje bus pristatyta knyga „Teofilius Matulionis. Laiškai“.
Knygoje publikuojami palaimintojo vyskupo Teofiliaus Matulionio laiškai artimiesiems, dvasininkams, kalintiems sovietų kalėjimuose, paties vyskupo gauti laiškai ir kiti dokumentiniai šaltiniai. Knygą pristatys jos sudarytojas, Palaimintojo Teofiliaus Matulionio labdaros ir paramos fondo įkūrėjas Vaidotas Žukas.

Renginys nemokamas. Maloniai kviečiame!

Daugiau: https://bpmuziejus.lt/news/877/50/Palaimintojo-Teofiliaus-Matulionio-laisku-palikimo-pristatymas.html

 

Tęsiasi renginių ciklas „Kijevo krikščionybės skaitiniai Vilniuje“

Spalio mėnesį apie šv. Juozapato gyvenimą, veiklą bei epochą paskaitas muziejuje skaitys dr. Jolita Liškevičienė ir dr. Tojana Račiūnaitė.
Spalio 4 d. 18 val. dr. Jolita Liškevičienė paskaitoje „Juozapatui Kuncevičiui skirti leidiniai, išspausdinti Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje“ pristatys XVII a. rašytinį LDK palikimą, kuris prisidėjo prie Vilniaus šventojo Juozapato Kuncevičiaus įamžinimo ir jo atminimo išsaugojimo.

Spalio 18 d. 18 val. dr. Tojana Račiūnaitė paskaitoje „Globojant šventą kankinio kūną: Juozapato Kuncevičiaus relikvijų kultas XVII–XVIII a.“ pasakos apie pomirtines šventojo keliones, apie jo palaikų buvimo vietas ir globėjus, rašytiniuose šaltiniuose užfiksuotus stebuklus, išlikusius ar tik žinomus šventojo relikvijorius ir būtinus jų palydovus – vyskupo atvaizdus.

Paskaitos nemokamos. Tiesioginę jų transliaciją bus galima stebėti muziejaus feisbuko paskyroje.

Daugiau: https://bpmuziejus.lt/news/798/50/Renginiu-ciklas-Kijevo-krikscionybes-skaitiniai-Vilniuje.html

 

Šeimų savaitgaliai – edukaciniai užsiėmimai mažiems ir dideliems

Spalio mėnesį kviečiame dalyvauti teatralizuotoje ekskursijoje ir pažinti auksakalystės amatą.
Spalio 7 d. 12 val. parodoje „Varpinė – Vilniaus laiko juosta“ muziejaus gidė kartu su profesionaliais aktoriais – klounados meistrais – ves Vilniaus istorijos pamokas vaikams.

Spalio 14 ir 28 d. 12 val. lobyne edukatorė papasakos, kaip senovėje buvo matuojama metalų praba, parodys gražiausius Vilniaus katedros lobyno aukso dirbinius ir kvies laikyti meistro egzaminą – sudėlioti auksakalio dėlionę.

Bilietai: https://tickets.paysera.com/lt/event-group/baznytinio-paveldo-muziejaus-bilietai-3aa0

 

Spalį laikas skambinti varpais. Muziejus kviečia žmones su regos negalia

Pasaulinė sveikatos organizacija spalį paskelbė neregių žinomumo mėnesiu, o spalio 15 d. minima Baltosios lazdelės diena. Jungdamiesi prie pasaulinės iniciatyvos skatiname pažinti bažnytinį paveldą kitaip.
Visą spalio mėnesį kviečiame asmenis su regos negalia užsukti į Bažnytinio paveldo muziejaus kiemelį paskambinti XVIII amžiuje nulietais varpais. Įėjus pro vartus, dešinėje kiemelio pusėje rasite plaktukus – jais galėsite išgauti čia pat pritvirtintų dviejų senųjų varpų garsus.

Spalio 13 d. 14 val. muziejuje vyks edukacija pavieniams lankytojams „Simbolių kalba“, pritaikyta asmenims su negalia.

Daugiau: https://bpmuziejus.lt/news/871/50/Spali-laikas-skambinti-varpais-Muziejus-kviecia-zmones-su-regos-negalia.html