EDUKACINIŲ PROGRAMŲ PAIEŠKA NAUJAUSIOS EDUKACINĖS PROGRAMOS SUKURTOS SPECIALIAI PROJEKTUI
Baltų ženklų simboliai ir vaizdiniai
Ilgalaikė

Palangos gintaro muziejus
Vytauto g. 17, LT-00101 Palanga
Informacija teikiama ir užsakymai priimami
tel. (8-460) 30 314
el. p. gintaro.muziejus@lndm.lt

5–25 1 1.00€ 7 - 12 klasė, Suaugę

Užsiėmimas „Baltų ženklų simboliai ir vaizdiniai“ sukurtas remiantis mokslininkų įžvalgomis, jį sudaro šiuolaikinė dalis ir kūrybiškos praktinės veiklos. Tinka 8–12 klasių mokiniams, studentams ir kitiems besidomintiems baltų ženklais.
Užsiėmimo pradžioje susipažįstame su Gintaro muziejuje eksponuojamais kuršių genties artefaktais ir kviečiame stebėti archajinius ženklus, ornamentiką. Remiamės metodine priemone apie baltiškąją simboliką – paskaita, kurią paruošė projekto konsultantas Lietuvos istorijos instituto mokslo darbuotojas dr. Vytautas Tumėnas.
Užsiėmimo metu žiūrime pažintinį-edukacinį filmą „Baltų pasaulėvaizdžio ženklai“ (scenarijus – Rasa Ambraziejienė, multimedija – Augustinas Našlėnas). Šis filmas teikia peno protui ir vaizduotei, skatina smalsumą ir atvirumą naujai raiškai – dalyviai priima iššūkį – kuria savus ženklus. Tam skirta praktinė užsiėmimo dalis. Pradžioje dalyviams pateikiame metodinę priemonę – Augustino Našlėno sukurtus atvirukus „Baltiški sigilai“, kurie paaiškina kompozicines struktūras ir primena simbolines prasmes.
Dalyviai kuria savus ženklus naudodami edukatorių paruoštas priemones – magnetines lenteles, ant kurių kuriamos kompozicijos iš įvairaus dydžio medinių pagaliukų ir gintaro gabaliukų. Tai dėlionės-mandalos, įtraukiančios, raminančios. Ši veikla leidžia per liečiamąją patirtį, dėliojant rankomis natūralias medžiagas – medinukus ir gintarus, pajausti ženklus, simbolius.
Sukurtas kompozicijas su tam skirtais rašikliais galima perpiešti ant tekstilės arba ant odos – pasidarant laikiną tatuiruotę. Taip pat galima suklijuoti savą dėlionę iš pagaliukų ant kartono. Taip susikuriame ženklą išsinešti!
Galima dalyvauti ir nuotoliniame „Baltų ženklų simboliai ir vaizdiniai“ užsiėmime.
Pritaikyta judėjimo negalią turintiems, tinka kurtiesiems, jei yra gestų k. vertėjas.
Programą parengė Palangos gintaro muziejaus vyr. edukatorė Miglė Jonaitienė
Muziejaus arch. nuotr.

 

Švietimo teikėjas
Lietuvos nacionalinis dailės muziejus

Palangos gintaro muziejus

Vytauto g. 17, LT-00101 Palanga
tel. (8-460) 30 314, (8-460) 51 319
el. p. gintaro.muziejus@ldm.lt
www.lndm.lt/pgm/