NAUJIENOS

Tarptautinio simpoziumo paroda
2020-08-17

Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus Paveikslų galerijoje (K. Donelaičio g. 16, Kaunas) rugpjūčio 20 d., ketvirtadienį, 17 val. atidaroma Tarptautinio kaulinio porceliano simpoziumo paroda.
VDA Kauno fakulteto keramikos dirbtuvėse vyksta tarptautinis kaulinio porceliano simpoziumas. Šiemetinio simpoziumo tema – tvarumas. Menininkai kuria meno kūrinius, suderinamus su pagrindiniais tvarumo principais, kurie apima ekologiją, socialinį teisingumą, neprievartą ir visuomenės demokratiją.
Kaulinis porcelianas – tai medžiaga, kurią sudaro ugniai atsparus molis, lauko špatas, smėlis, kaolinas ir galvijų kaulų pelenai. Būtent tai lemia kaulinio porceliano savybes: jis yra nepaprastai tvirtas, peršviečiamas ir akinančiai baltas. Tačiau tuo pačiu tai yra labai įnoringa medžiaga. Kaip dirbti su ja, simpoziumo dalyvius konsultuoja simpoziumo vadovas Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto docentas Remigijus Sederevičius.
Dėl Covid-19 pandemijos Kaulinio porceliano simpoziumas susidūrė su naujais iššūkiais. Užsidarius sienoms, kai kurie dalyviai negalėjo atvykti. Tačiau menininkė iš JAV Allison Safford dalyvauja simpoziume nuotoliniu būdu. Jos kuriamai instaliacijai reikalingos detalės spausdinamos 3D keramikos spausdintuvu, padedant jaunosios kartos menininkei Uršulei Baužaitei. Dalyvių kūrybos pristatymai ir paskaitos persikėlė į virtualią erdvę, tačiau su kauliniu porcelianu bus galima susipažinti ir gyvai. Visiems norintiems organizatoriai žada edukacinius užsiėmimus, kuriuose bus galima dalyvauti iš anksto užsiregistravus.
Kaulinio porceliano simpoziumo dalyviai – Birgitte Christens (Danija), Eglė Einikytė Narkevičienė (Lietuva), Wen Hsi Harman (Taivanas - Didžioji Britanija), Martin Harman (Didžioji Britanija), Audrius Janušonis (Lietuva), Verners Lazdans (Latvija), Rokas Dovydėnas (Lietuva), Allison Safford (JAV), Uršulė Baužaitė (Lietuva), Elina Titane (Latvia).
Projektą organizuoja Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultetas
Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
Paroda veiks: 2020 08 20 – 09 13.

 

 


Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus informacija