Kviečia Literatūrinis A. Puškino muziejus
2019-06-18

Literatūrinis A. Puškino muziejus (Subačiaus g. 124, Vilnius) kviečia į 2019 m. birželio mėn. renginius:
2019 m. birželio 14 d. (penktadienį) 18 val. ir 20 val. kviečia į renginį „Kultūros naktis“: Lietuvos Rusų dramos teatro imersinis spektaklis „Dėdė Vania“.
Inovatyviu principu sukurtame spektaklyje žiūrovai su gidu keliaus po skirtingas veiksmo vietas, tapdami nematomais ir nebyliais ten vykstančių įvykių liudininkais. A.Puškino muziejus Markučiuose – ideali vieta atkurti XIX amžiaus pabaigos, kaip pats Čechovas įvardijo, „scenas iš provincijos gyvenimo“. Patogi ne tik geografinė padėtis, autentiškumą ir atmosferą išsaugoję muziejaus kambariai, bet ir kalvoto landšafto teritorija aplink namą, tinkama atskiras scenas vaidinti ne tik namo patalpose, bet ir aplink jį, taip dovanojant žiūrovams tikrą „kelionės laiku“ pojūtį.
Režisierius – Tadas Montrimas
REIKALINGA REGISTRACIJA, el. paštu ingrida.ragelskiene@gmail.com
2019 m. birželio 15 d. (šeštadienį) 14 val. kviečia į Rusų romanso salono „Melos“ koncertą „Muzikinė svetainė: Mylėti. Melstis. Dainuoti. Šventasis pašaukimas... “
Koncerto metu skambės A. Puškino, jo draugų ir bendraamžių (P. Bulachovo, M. Glinkos, A. Delvigo, A. Diubiuko, E. Rostopcinos, P. Viazemskio, V. Kiuchelbekerio ir kt.) kūriniai.
Atlikėjai: V. Oparin, S. Sirota, S. Rakauskienė, A. Gladyševa, T. Naumenko
Akompaniatoriai: T. Moskvina, A. Gladyševa
Koncerto garbės viešnia – Lietuvos Nacionalinio operos ir baleto teatro dainininkė Dovilė Naujūnaitė-Mockevičienė (sopranas).
Bilietų kainos: suaugusiems – 1,20 €, moksleiviams, studentams, senjorams – 0,60 €
2019 m. birželio 16 d. (sekmadienį) 13 val. kviečia į renginį „Popietė Markučiuose: kavos istorijos“.
Susitikimas vyks prie stalo su kava ir vaišėmis. Šios popietės tema – kava. Renginio vedėjos papasakos apie kavos istoriją, kavos gėrimo tradicijas dvarininkų šeimose bei apie kavos temą literatūroje.
Renginį veda Literatūrinio A. Puškino muziejaus muziejininkės Anastasija Archipova ir Elina Averina.
Dėmesio! Renginys skirtas suaugusiems (18+). Būtina išankstinė registracija el. paštu puskino.muziejus@inbox.lt. Dalyvių skaičius ribotas.
Renginio trukmė – 2 val.
Bilieto kaina – 3 €.
2019 m. birželio 20 d. ir 21 d., 18 val. ir 20 val. kviečia į Lietuvos Rusų dramos teatro imersinį spektaklį „Dėdė Vania“.
Bilietus platina www.tiketa.lt
2019 m. birželio 22 d. (šeštadienį) 15 val. kviečia į „Muzikinės svetainės“ koncertą „Fortepijoninis duetas: Jelena Isakova ir Giedrius Lingė“.
Jelena Isakova ir Giedrius Lingė mokėsi J. Tallat-Kelpšos aukštesniojoje muzikos mokykloje, vėliau Lietuvos Muzikos ir Teatro Akademijoje. Po vieną ir skirtinguose ansambliuose koncertavo Lietuvoje ir užsienyje.
Koncerto programa:
Antonas Arenskis, dvi pjesės iš siuitos op.15 fortepijoniniam duetui: Romansas ir Valsas
Wolfgang Amadeus Mozart, Sonata KV381 fortepijonui 4 rankomis
Eduardas Balsys, 4 pjesės iš baleto „Eglė  žalčių karalienė“: Bangos ir Undinės, Žuvytės, Drebulytė-Išdykėlė ir Pasveikinimo šokis
Modestas Musorgskis, ciklas „Parodos paveikslėliai“
Koncerto rėmėjas UAB „Conkreta“.
Bilieto kaina  3 €
2019 m. birželio 23 d. (sekmadienį) 12 val. kviečia į paskaitą „Muziejaus metraštis: A. Puškino vaikai“.
Paskaita skirta Aleksandro Puškino ir Natalijos Gončiarovos-Puškinos vaikams. Bus pasakojama apie vaikų gyvenimą ir veiklą: Marija Puškina-Gartung, Aleksandras Puškinas, Grigorijus Puškinas, Natalija Puškina-Dubelt-Marenberg.
Susitikimą veda Literatūrinio A. Puškino muziejaus muziejininkės Anastasija Archipova ir Elina Averina.
Renginys vyks rusų k.
Renginio trukmė – 1,5 val.
2019 m. birželio 29 d. (šeštadienį) 13 val. kviečia į renginį „Kulinariniai skaitymai: kulinarija A. Puškino kūryboje“
Renginys skirtas A. Puškino kulinariniams pomėgiams. Pakalbėsime apie dvarininkų skonius ir kaip tai atsispindėjo A. Puškino kūryboje.
Renginį veda Natalija Andrejeva.
Renginys vyks rusų k.
Renginio trukmė – 1,5 val.

Literatūrinis A. Puškino muziejaus informacija