EDUKACINIŲ PROGRAMŲ PAIEŠKA NAUJAUSIOS EDUKACINĖS PROGRAMOS SUKURTOS SPECIALIAI PROJEKTUI
ROKO MUZIKA ATGIMIMO LAIKOTARPIO LIETUVOJE
Ilgalaikė

Vilniaus g. 41, LT-01119 Vilnius
Informacija teikiama
tel. 370 (5) 262 2406, 8 633 62 931
el. p. info@ltmkm.lt, kasparas.nevardauskis@gmail.com

Iki 35 0,40 0.00€ 8-12 klasė

Sovietų Sąjungai jau ilgą laiką išgyvenant įvairiapusišką sąstingį, jos valdantiesiems supratus, jog jei skubiai nebus imtąsi reformų – jų imperijai gresia krachas. Devintajame praėjusio amžiaus dešimtmečio viduryje buvo imtąsi šalyje skubiai įgyvendinti įvairiapusiškas reformas, iš kuriu pagrindinės – gerai žinomos „Glasnost” ir „Perestroika”. Šios reformos užbaigė ilgus dešimtmečius trūkusią kultūrinę cenzūrą, meninės saviraiškos bei politinės minties suvaržymus. Pati to nesuvokdama, sovietų valdžia Lietuvoje išlaisvino ilgai slopintą roko muzikos monstrą: koncertuose pasirodė ilgai tik rūsiuose grojusios muzikos grupės, pradėjo steigtis roko muzikos klubai, pasirodė iki tol viešai nematytos metalo, pankroko bei kitos naujų roko muzikos žanrų grupės, pasipylė gausybė muzikos pasirodymų bei festivalių, tokių kaip legendiniai „Lituanika” bei „Roko maršas”. Šie renginiai sunkiosios muzikos garsais sudrebino visą Lietuvą, kvietė žmones būti neabejingiems visuomeninėms problemoms, o svarbiausia – skatino palaikyti „Sąjūdį” bei atgimstančios laisvosios Lietuvos idėją. Paskaitos metu bus susipažįstama su visais šiais reiškiniais, taip pat klausomąsi to laikotarpio lietuviškos roko muzikos.
Programa pateikiama nuotoliniu būdu (Zoom ir Teams platformose), skirta 8–12 kl. moksleiviams.
Programą parengė Kasparas Nevardauskis

Švietimo teikėjas
Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus

Vilniaus g. 41 LT-01119 Vilnius