NAUJIENOS

Žaislų muziejus siūlo pažaisti Malūną
2020-03-23

Žaislų muziejus siūlo pažaisti seną gerą stalo žaidimą – MALŪNĄ. Puikus užsiėmimas dviem žaidėjams, kuris šiek tiek primins kryžiukus-nuliukus:)
X O X
O X O
X O X
Ant popieriaus nusibraižykite tris mažėjančius kvadratus, nuo mažiausio kvadrato kraštinių vidurio vertikaliai ir horizontaliai nubrėžkite keturias linijas. Taip žaidimo lentoje susidarys 24 susikirtimo taškai. Nusilipdykite ar susirinkite po devynis vaikštukus. Jais gali būti bet kas, tik svarbu, kad žaidėjai aiškiai atskirtu savo vaikštukus. Pvz. butelių kamšteliai prieš sagas, lego kaladėlės prieš trintukus:)
Žaidimą sudaro keli etapai. Pirmiausia žaidėjai vienas paskui kitą ant lentos susikirtimo taškų deda savo vaikštukus. Žaidėjai iškart stengiasi ant vienos linijos taškų sustatyti vaikštukus taip, kad susidarytų malūnas – linija iš trijų tos pačios spalvos vaikštuku. Priešininkas stengiasi pastatyti savo vaikštukus taip, kad neleistų kitam žaidėjui sudaryti malūno. Jei žaidėjui pavyksta sudaryti liniją, jis turi teisę nuo lentos nuimti vieną priešininko vaikštuką ir žaidime ši figūra nebedalyvauja.
Kai žaidėjai susistato visus vaikštukus ant lentos, prasideda judėjimo lenta etapas. Žaidėjai vienas paskui kitą perstato savo vaikštukus linijų kryptimis bandydami sudaryti malūną. Šokinėti vaikštukais negali, paeinama per vieną žingsnį. Kai malūnas susidaro, vėl nuimamas vienas priešininko vaikštukas. Negalima nuimti tik to vaikštuko, kuris sudaro malūną.
Žaidimas baigiasi, kai vienam iš žaidėjų belieka tik du vaikštukai, nes malūno jis niekaip nebesudarys.
Galite žaidimo lauką tiesiog nusibraižyti, bet galite jį ir pasipuošti:)
Lauksime Jūsų variantų:)
  
FB paskyra Žaislų muziejus