NAUJIENOS

Žaislų muziejus kviečia
2020-03-17

Pradėkime nuo didelės žaislų grupės – globos žaislų. Turbūt nerasime namų, kuriuose nebūtų bent vieno minkšto medžiaginio žaisliuko. Pliušinių gyvūnų istorija prasidėjo daugiau nei prieš 100 metų. Per tiek laiko pasaulį išvydo daugybė žaislų, kurie tapo neatsiejama vaikystės dalis. Maždaug 7 iš 10 vaikų iki dešimties metų mielai miega su mėgstamu minkštu žaislu, nes jiems jis asocijuojasi su saugumu. Teigiama, kad iki šiol populiariausiu minkštu žaislu išlieka geraširdis jaukusis meškiukas, tačiau pasiūla yra be galo plati.
Šiandien siūlome pažvelgti į savo namų fondus, surinkti minkštus žaislus ir pasidalinti jų nuotrauka. Paskui iš viso būrio išsirinkti vieną mėgstamiausią ir atlikti štai tokią užduotį: nupieškite žaisliuką, paskui paimkite kitą švarų popieriaus lapą, dėkite abu lapus prie stiklo ir sutaškuokite piešinio perimetrą taip, kad sujungus taškus vaizdas būtų kuo panašesnis į originalųjį piešinį. Atsimenate laikus, kai vienintelis įmanomas būdas ką nors nukopijuoti buvo LANGAS:)?

Gali pasirodyti, kad ši užduotis yra vieni juokai:) Taip gali pasirodyti, kol nepradėsite dėlioti taškų:) Kodėl ši užduotis yra vertinga? Nes ji yra susijusi su įžvalgomis ir paskaičiavimu: kurie perimetro taškai yra esminiai, kad piešinys išlaikytų formą. Dar sudėtingiau, jei pamėginsite skaičiais išdėlioti taškų jungimo seką. Pamėginkite!!! Bus puiki rankų ir proto mankšta tiek suaugusiems, tiek mažiesiems. Visiškai nereikia tobulo piešinio. Svarbu, kad pavyktų atkartoti jį tokį, koks yra:)

Lauksime Jūsų nuotraukų ir taškelių :)
 
Informacija FB paskyroje Žaislų muziejus