Vyro ir moters santykiai tradiciniame judaizme

Naugarduko g. 10/2, Vilnius
tel. (8 5) 21 20 112, +370 689 86 191
el. paštas muziejausedukacija@gmail.com

5–30 1,5 1.00€ 12 klasė, Suaugę
Užsiėmimas skirtas lyčių santykiams ir vaidmenims tradicinėje žydų šeimoje aptarti: koks yra žydų santuokos tikslas, kuo ypatinga vestuvių šventė, kokie yra moters ir vyro vaidmenys šeimoje bei ritualinės švaros samprata? Kaip pasiekti, kad vyras ir žmona visada būtų įsimylėję (žydų santuokos ilgaamžiškumo paslaptys)? Koks elgesys šeimoje prieštarauja Toros įsakymams? Kaip derinti Dievo įsakymą gerbti tėvus bei vyro ir moters ryšio pirmenybę? Ar visada vyras turi klausyti žmonos patarimų? Dėl kokių priežasčių santuoka gali būti iš karto nutraukiama? Kodėl žydų pramotės Sara, Rivka ir Rachelė ilgą laiką nesusilaukė vaikų?
Programa vedama muziejuje ir gali būti išvažiuojamoji, ji pritaikyta dalyviams su specialiaisiais poreikiais.
Programą parengė Natalja Cheifec.
Nuotraukos šaltinis:  A. Trankowski. „Žydų vestuvės“. Šaltinis: Flickr. The Magnes Collection of Jewish Art and Life, UC Berkeley.

Valstybinis Vilniaus Gaono žydų muziejus
Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejus