Vilniaus getas. Icchoko Rudaševskio dienoraštis

tel. (8 5) 21 27 083, +370 601 63 612
el. paštas muziejus@jmuseum.lt

3–25 1,5 1.00€ 8 - 12 klasė, Suaugę

Dalyviai, susipažinę su glausta Holokausto Lietuvoje istorija ir susiskirstę grupėmis, dirbs su dienoraščio ištraukomis, išverstomis į lietuvių kalbą. Nagrinėdami skirtingas Icchoko Rudaševskio dienoraščio ištraukas užsiėmimo dalyviai galės geriau suprasti, kas įvyko Vilniuje ir Lietuvoje atėjus naciams, ieškoti sąsajų (tekstų ar fotografijų) su Holokausto ekspozicijoje pateikiama informacija. Edukacijos metu keliami klausimai:
Dienoraštis reiškia paslaptį. Ar galime skaityti Icchoko Rudaševskio dienoraštį?
Koks Vilniaus geto gyvenimas atsispindi berniuko tekstuose?
Ar dienoraštis gali pretenduoti į absoliučią tiesą?
Icchoko Rudaševskio dienoraštis, parašytas 1941–1943 m. – tai ypatingas tekstas, persmelktas įvairių patirčių, jausmų ir vaizdų. Dienoraštis atspindi berniuko asmeninę erdvę, pasaulį, į kurį jis pateko ne savo noru. Vilniaus getas tampa svarbiausia ašimi, aplink kurią sukasi Icchoko mintys ir jo gyvenimas. Savo dienoraštyje berniukas fiksuoja ne tik, jo nuomone, svarbius įvykius gete, bet ir geto gyventojų nuotaikas, kurios kaip rūkas tvyro ore ir kurių negalima nepastebėti. Kiekvienas abejingas ar pagalbos prašantis žvilgsnis, grubus ar geras žodis Icchoko dienoraštyje tampa svarbūs tarsi mažos dalelytės, sudarančios didžiulį, vientisą jo pasaulį.
Programą parengė Neringa Latvytė- Gustaitienė ir Renata Titovienė.
P. Račiūno fotografija.

Valstybinis Vilniaus Gaono žydų muziejus