NAUJIENOS

Raseinių krašto istorijos muziejaus viktorina
2020-03-26

Ieškote turiningos veiklos karantinmečiui? Muziejus kviečia žaisti :)
Virtuali viktorina „TRISDEŠIMTIES KLAUSIMŲ VĖRINYS NEPRIKLAUSOMYBĖS TRISDEŠIMTMEČIUI"
Atsakymus siųskite žinute facebook Raseinių krašto istorijos muziejus paskyroje iki kovo 30 d. 10,00 val. čia: http://raseiniumuziejus.lt/ renginiai-ir-parodos/2020/03/virtuali-viktorina.
III turas
5. 1988 10 22–23 įvykęs Sąjūdžio steigiamasis suvažiavimas dar labiau išjudino Lietuvos žmones: kai kurie delegatai ragino atkurti nepriklausomą Lietuvos valstybę. Čia buvo pranešta apie Lietuvos komunistų
partijos vadovybės nutarimą dėl Vilniaus arkikatedros grąžinimo tikintiesiems. Išrinkta vadovaujančiosios Sąjūdžio institucijos: Seimas ir jo taryba. Kas Sąjūdžio Seime atstovavo Raseinių rajoną?
LPS steigiamajame suvažiavime buvo sukurti centriniai LPS koordinaciniai organai: LPS Seimas, į kurį išrinkta 220 narių, ir LPS Seimo taryba iš 35 narių. Nuo Raseinių rajono į Sąjūdžio Seimą buvo išrinktas Rimantas Šagždavičius.
6. Jau pirmuosiuose mitinguose Sąjūdis reikalavo įteisinti sovietų valdžios uždraustą lietuvišką trispalvę vėliavą, Vytį ir V. Kudirkos „Tautišką giesmę“, lietuvių kalbai suteikti valstybinės kalbos statusą. LTSR Aukščiausiosios Tarybos Prezidiumo spalio 6 d. įsaku buvo legalizuota trispalvė, Vytis, Gediminaičių stulpai ir V. Kudirkos „Tautiška giesmė“. Spalio 7 d. Gedimino pilies bokšte iškilmingai iškelta trispalvė. Kada trispalvė pirmąkart iškilmingai iškelta Žemaičio aikštėje?


Kvietimas FB paskyroje Raseinių krašto istorijos muziejus  RKIM