NAUJIENOS

Projektas MOKYK(IS) MUZIEJUJE
2020-05-22

Su tokiu šūkiu, skirtu Lietuvos mokytojams, 2020 m. gyvena Lietuvos jūrų muziejaus edukatoriai. Nes nori nei daug, nei mažai – drauge su mokytojais parengti Bendrojo ugdymo programą atitinkančias pamokas pagal muziejaus rinkinius taip, kad PAMOKAS MUZIEJUJE VESTŲ PATYS MOKYTOJAI.

 

Projektas MOKYK(IS) MUZIEJUJE orientuotas ir muziejaus edukatorių kūrybiškumo ugdymą, ir į ilgalaikę partnerystę su mokytojais, į gerosios patirties sklaidą, į bendrakūrą, į atsakomybę mokymo turinį, į muziejų – kaip patikimiausią istorinės atminties sergėtoją, į ateities modeliavimą – į rytdienos lietuvio, šiandien dar sėdinčio mokyklos suole, ateitį.

Projektas MOKYK(IS) MUZIEJUJE. Atrask. Pažink. Patirk vykdomas 4 etapais:

 I-asis susitikimas ATRASK BENDRADARBIAVIMO DŽIAUGSMĄ. Gerosios patirties sklaida

vyko  vasario 17 d. Siekėme pasidalinti švietimo ir kultūrinių įstaigų bendradarbiavimo patirtimi ieškant naujų, šiuolaikinių formų, bei skatinti organizacijų glaudesnį bendradarbiavimą.

Pranešėjai:

Ingrida Bertulienė, Klaipėdos Vydūno gimnazijos muzikos mokytoja ekspertė.

Inga Norkūnienė, Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro kultūrinės veiklos vadybininkė.

Ilona Ežerinytė, rašytoja ir pedagogė

Inga Gresienė, vadovėlių autorė

Ernesta Šimkienė, Šiaulių dailės galerijos kultūrinių renginių ir parodų kuratorė, l. e. p. direktorė

Alla Chvostova, Tarptautinio Bakalaureato programos anglų kalbos mokytoja

Simonas Saarmann, LGS geologinio švietimo ir geopaveldo pirmininkas, edukacijų kūrėjas ir mokytojas

 

II-asis susitikimas (virtualus) PAŽINK KŪRYBOS LAISVĘ. Kūrybiniai metodai, teorija ir praktika vyko gegužės 18-19, 21 d.Dalinomės patirtimi apie kūrybinius mokymosi metodus. Skatinome dalyvius naudotis kūrybiniais „įrankiais“ ugdančiais kūrybinį mąstymą, smalsumą, žadinančiais vaizduotę ir vidinį potencialą.

Pranešėjai:

Kristupas Sabolius, „Kūrybingumo mokyklos“ įkūrėjas, VU profesorius, filosofas.

Tomas Ramanauskas, „Kūrybingumo mokyklos“ įkūrėjas, komunikacijų specialistas.

Ernesta Šimkienė, Šiaulių dailės galerijos kultūrinių renginių ir parodų kuratorė, l. e. p. direktorė, elektroninio leidinio „MENAS +“ sudarytoja

Justas Tertelis, asociacijos „Kūrybinės jungtys“ narys, mokykloms skirtų asociacijos projektų kuratorius; profesionalus teatro kūrėjas (režisierius, dramaturgas, teatro ir kino aktorius); teatro laboratorijos „Atviras ratas“ vienas iš įkūrėjų; praktiškai dirbantis ir ieškantis jungčių tarp švietimo ir kultūros sektorių.

 

III-asis susitikimas PATIRK MOKYMOSI DŽIAUGSMĄ. Kūrybinė sesija vyks birželio mėn. Organizuosime kūrybinę sesiją, kurios metu bendradarbiaujant su kuriančias praktikais sieksime sukurti savarankiškas, ugdymo turinį atliepiančias, Lietuvos jūrų muziejaus erdvėms pritaikytas bendrojo ugdymo pamokas.

Pamokas kurs:

Klaipėdos mokyklų mokytojai drauge su kūrybinio sektoriaus darbuotojais, kūrybiniais   praktikais, Lietuvos jūrų muziejaus specialistais.

IV-asis susitikimasMOKYK(IS) MUZIEJUJE. Pamokos muziejuje vyks  rugsėjo-spalio mėn. Organizuosime mokytojų sukurtų pamokų stebėjimą bei refleksiją ir surengsime sukurtų pamokų bei metodinės medžiagos pristatymą visuomenei.

 

VIRTUALU, BET TIKRA!

 

Su tokių šūkiu Lietuvos jūrų muziejaus edukatoriai kreipiasi į Lietuvos mokytojus ir muziejų edukatorius.

Dviejų susitikimų patirtis pranoko mūsų lūkesčius. Tad nors ir virtualiai, bet dalinamės pasiekimais – projekto medžiagą ir  visų lektorių pranešimus video formate rasite mūsų puslapyje  https://muziejus.lt/lt/paslaugos/mokymosi-ciklas-mokykis-muziejuje-atrask-pazink-patirk

 

Daugiau informacijos teikia: Renata Treigienė, Lietuvos jūrų muziejaus Eduakcijos ir lankytojų aptarnavimo skyriaus vedėja,  tel.  8 614 91198 / el.p. r.treigiene@muziejus.lt

Lietuvos jūrų muziejaus informacija