NAUJIENOS

Pristatoma knyga „Gulago partizanai“
2019-02-07

Zanavykų muziejuje (Tubelių k, Beržų g. 3, Lukšių sen.) vasario 11 d. 15 val. pristatoma knyga „Gulago partizanai“, vyks filmo peržiūra.
Knyga ir filmas įtaigiai pasakoja apie didžiausius ir kruviniausiai numalšintus politinių kalinių sukilimus Vorkutos, Norilsko ir Kengyro lageriuose 19531955 m. 
Mažai kam žinoma, kad Laisvės kova nesibaigė didžiąją dalį partizanų nužudžius miškuose, o kitus vadinamuosius „liaudies priešus“ išvežus į lagerius ar ištrėmus. 1953 m. vasarą Norilske ir Vorkutoje, vėliau Kengyre 1954 m. ir vėl Vorkutoje 1955 m. kilo didžiausi lagerių sukilimai, sudrebinę visą SSRS Gulago sistemą. Po politinių kalinių derybų su Gulago valdžia sukilimai paskandinami kraujyje. Žūsta šimtai žmonių. Tačiau kraujas praliejamas ne veltui – prasideda Gulago griūtis. 1956 m. dauguma politinių kalinių išleidžiami į laisvę. Knyga ir dokumentinis filmas „Gulago partizanai“ – apie niekada nepasibaigusią Laisvės kovą, apie sukilimus Gulage, kur pirmose gretose stovėjo lietuviai ir ukrainiečiai.
Renginyje dalyvauja knygos sudarytojai – Paulius Saudargas ir Goda Karazijaitė.
 
Zanavykų muziejaus informacija