NAUJIENOS

PARODA TIXE PRATĘSIAMA
2017-07-04

Pranešame, kad paroda TIXE sulaukusi didelio lankytojų susidomėjimo pratęsiama iki spalio 1 d.
Muziejus jau dvyliktą kartą surengė naujai įgytų kūrinių parodą ir šį kartą pristatė vertingiausius ir įdomiausius eksponatus, patekusius į muziejaus rinkinius 2011–2016 metais. Pirmoji tokia paroda buvo surengta 1973-aisiais. Šioje parodoje, kaip spalvingame kaleidoskope, visko gausu – nuo nematytų M. K. Čiurlionio darbų, elegantiškų secesijos ir Art Deco baldų, nedidelio saldainio popierėlio, nuo išsaugoto tarpukario muilo gabalėlio, iki archyvinių nuotraukų, menininkų laiškų, naiviai siuvinėtų kilimėlių ar šiuolaikinių menininkų kūrinių. Tokia eksponatų įvairovė padeda suvokti, kad muziejus renka kūrinius pagal skirtingas temas, kurios paskui atsiskleidžia parodose ir ekspozicijose. Tai ir išeivijos, ir šiuolaikinė Lietuvos dailė, liaudies menas, taikomoji dailė ir pramoninis dizainas, Lietuvos kultūros istorija ir užsienio šalių menas. Tačiau pagrindinės muziejaus rinkinių temos yra, be abejo, M. K. Čiurlionio kūryba ir tarpukario Lietuvos menas. Tad jeigu pavyksta muziejų papildyti šių temų eksponatais, metai laikomi itin derlingais.
Tai paroda mėgstantiems ne tik žiūrėti, bet ir sužinoti. Susigaudyti tarp beveik 600 eksponatų padeda muziejaus gidai, edukatoriai, kuratoriai, menininkai. Lankytojams parengtos specialios programos.
Į „Pasivaikščiojimą su gidu“ kviečiame kiekvieną dieną 15 val., ketvirtadieniais – 17 val.
Moksleivių laukia intriguojančios programos, kurių metu dalyviai lavina pastabumą, dėmesio koncentraciją ir vaizduotę. Visa tai reikalinga norint išspręsti painias muziejaus objektų istorijas.
Muziejaus specialistai parengė patrauklius užsiėmimus ir šeimoms. Spalvinga, turtinga, įvairi paroda sudomins ne tik tėvelius, senelius, bet ir jaunuosius šeimos narius. Šeimų savaitgaliai vyksta kiekvieną šeštadienį ir sekmadienį 12 val.
Į užsiėmimus reikia registruotis tel.: +37 229475 arba mkc.info@ciurlionis.lt